Helle Rudi 29. august 2019 07:17
Kooliaegseid vempe meenutades ei saa täiskasvanud sageli arugi, miks neid tehtud sai. Aga sai ja nende rääkimine teeb tembutajaile tänini nalja. Loodame, et teilegi!

Kooliaegseid vempe meenutades ei saa täiskasvanud sageli arugi, miks neid tehtud sai. Aga sai ja nende rääkimine teeb tembutajaile tänini nalja. Loodame, et teilegi!

Saatejuht Robert Rool: vahele jäädes oleks mind koolist välja visatudRobert oli kooliajal pigem viks ja viisakas, kuid 12. klassis tegi ta ära triki, millega vahele jäädes oleks võinud koolitee hoopis pooleli jääda.Aktiivsed gümnasistid korraldasid koolis erinevaid üritusi ja nende vedada oli ka õpetajate päev, mil vanemad õpilased võtsid üheks päevaks õpetajatelt nii-öelda töö üle. Tol päeval oli koolis valvsaid silmapaare vähe, sest suurem osa pedagoogidest läks lühikesele puhkusereisile. Täieliku kaose vältimiseks jäi kooli siiski paar valveõpetajat, ent nende käigud olid õpilastele laias laastus ette teada. «Olin direktori rollis. Käisin mööda klasse ja konfiskeerisin kaasõpilastelt suitsupakke. Kokku sain vist 60 pakki,» meenutab mees naerdes.Eduka õpetajate päeva lõpuks olid emotsioonid ülevad ja noortel tekkis tahtmine pedagoogide auks ka klaase tõsta. Limonaad, mõistagi, selleks ei sobinud. Nii otsustaski seltskond direktori kabinetis viinapudelil korgi maha keerata. «Aga me kõik olime täisealised,» lisab Robert kähku ja mainib, et tõenäoliselt oleks nad toona sellise vembuga vahele jäädes ka koolist välja visatud. «Muidu oli meil õpetajatega väga hea suhe. Nad kannatasid igasuguseid lollusi välja. Ent see oleks vist küll viimse piiri ületanud,» muigab Robert.

Näitleja Lee Trei: mulle öeldi, et selline käitumine pole tüdrukule kohane«Mulle meeldib, kui asjad on minu kontrolli all,» tõdeb NUKU teatri näitleja Lee Trei, kes oli kooliajal nii-öelda kambajuht. Oma äranägemise järgi korraldas ta elu niipea, kui see oli vähegi võimalik. Nõnda näiteks kehtestas ta koolis tüdrukutele päeva, mil poistega rääkimine oli keelatud.Kiusamist ja mõnitamist pole Lee aga kunagi sallinud. Pole siis imestada, et ta aeg-ajalt ka nõrgemate kaitseks välja astus. Kord nägi ta pealt, kuidas palju suurem klassivend väiksemat kiusas. «Tormasin teise kaitseks kiusajale kallale ja panin talle paar hoopi külge ning kõhtu,» räägib naine.Kõik osapooled olid korralikult ehmunud, sest keegi ei osanud oodata, et väikest kasvu plika sedamoodi arveid klaarima tuleb. Intsident koolis tähelepanuta ei jäänud ja kõige tugevama löögi sai seepeale hoopis Lee käitumishinne. «Öeldi, et selline käitumine pole tüdrukule kohane. Aga mina ei kahetse siiani,» lausub ta.