Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | See on nunnu, kui liikluses juhtub midagi sellist nagu saates „Võimalik vaid Venemaal“ 

Helen Kõpp, 24. august 2019, 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Põhjus, miks ma endale lisaks B-kategooriale A-kategooria load tegin, on rahu ja rõõm liiklusest. Seega tahtsin, et mul oleks võimalusel veel lisavariant end rahulikuna ja õnnelikuna tunda. Sõidukite juhtimine teeb mind rõõmsaks.

Paradoksaalne küll, kuna tavaliselt ajab liiklus inimesi just närvi. Nad saavad vihaseks ummikute, punaste fooride ning teiste juhtide peale. Aga milleks? Miks ma peaksin vihastama ummiku peale, kui see on lihtsalt mõnus lisaaeg autos muusikat kuulata? Punast foori on Tallinnas vähe, kuna tänu ülihästi korraldatud rohelisele lainele lähevad foorid järjest roheliseks, kui ühtlase kiirusega sõita. Välja arvatud siis, kui rohelisest lainest välja keerata, näiteks paremale või vasakule. Mind igatahes liiklus just rõõmustab. Mulle meeldib, et aju on kogu aeg töös, saan muusikat kuulata ning aeg-ajalt esinevad põnevad liiklusolukorrad.

Mul on selline häda, et närvi minemise korral ajab liiklus mind naerma. Minu meelest on see kuidagi nunnu, kui juhtub midagi sellist nagu saates „Võimalik vaid Venemaal“. Seal juhtub liikluses pidevalt naljakaid asju. Kui veel oma silmaga sellist nalja nägema juhtub, siis on ju lõbus. Võib-olla ongi asi selles, et sõidan igapäevaselt ja olen liiklust iga nurga alt näinud, seega kellegi väike kiirendamine või miski muu ajab naerma. Aga ärge palun valesti aru saage – ohtlikud olukorrad ei ole kunagi naljakad. Samamoodi juhtus tegelikult minu A-kategooria sõidueksamil olukordi, mis mind rõõmsaks tegid või tähelepanu äratasid, seega läks ka mu ärevus väiksemaks.

Samal teemal

19. oktoober 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei nõustu absoluutselt, et sotsiaalmeedias ei tohiks lapsest midagi jagada
28. september 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Tulevik, millest ma kolmeaastasena unistasin, ongi käes
21. september 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Vabadus! Carmen on viimaks nõus uinuma, olles minust füüsiliselt eemal
14. september 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Magamatuse tõttu on mu mälestused tuhmumas ning IQ langenud 140 pealt 110-le!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee