Inimesed

Mati Undi lesk Lii: „See kõik on endiselt liiga valus. Seepärast pole ma vastu võtnud ka pakkumisi Matist raamatut kirjutada.“ 

Silja Paavle, 22. august 2019 07:45
LESKNAISTE LINNAS: Alguses paariks nädalaks Varanasi puhkusele suundunud Lii tundis end seal ootamatult hästi. Aastaid on ta seal õppinud India klassikalist muusikat. Pildil on ta tanpura-nimelise neljakeelelise pilliga, millega lauljaid saadetakse. Lihtsasti käsitsetav pill annab lauljaile India muusika ainsad kaks fikseeritud nooti.

22. augustil 2005. aastal suri Mati Unt. Tema abikaasa Lii tunnistab, et pole sellest tänini üle saanud.

Tosina aasta eest Indiasse Varanasi puhkama sõitnud Lii (59) tundis end linnas, kuhu on juba ajalooliselt lesed kogunenud, ootamatult hästi. Kiirelt sündis otsus jääda. Toonasele tööandjale saatis naine meili, et enam ei tule.

Esimesel jõululaupäeval sattus ta ameeriklastest ja pakistanlastest koosnenud sufibändi eksootilisele ning lummavale kontserdile. Talle jäi eriliselt silma ansamblis trumme mänginud ja laulnud tüdruk. Järsku lõi pähe mõte: tahan olla see tüdruk! See kannustas eestlannat juba järgmisel päeval uurima oma võimalusi India klassikalist laulu õppida.

Samal teemal

18.11.2019
GALERII | Maarja Vaino esitles raamatut „Mati Undi hämaruse poeetika“
14.08.2019
Kuidas Undi juures katkematut vaimusabatit peeti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee