Inimesed

Taavi Libe tunnistab, et lahkus raadiost tervise ja motivatsioonipuuduse pärast 

Helle Rudi, 6. august 2019 10:05
Foto: Erki Parnaku

Raha ja kuulsus saatejuht Taavi Libe väga ei huvita. «Ehkki olen edev, siis pigem teen tööd, mis pakub mulle väljakutset ja loobun kahenädalasest soojamaareisist,» on ta kindel veendumus. 

Kevade lõpus andis Taavi (31) teada, et see suvi jääb talle Vikerraadios viimaseks. Kuigi kuulajate jaoks oli see kurb üllatus, kaalus saatejuht lõpetamist juba aasta varem. «Päris palju mõtlesin sellele. Siis tuli aga uus motivatsioon. Läksin ülikooli – tekkis arendav kõrvaltegevus,» selgitab ta.

Ent selle nädalaga tõmbab raadiohääl õige varastele ärkamistele joone alla. Endisel spordiajakirjanikul on üpris täpne statistika selle kohta, mitu varavalges tõusmist selja taha jääb. «2013. aasta sügisel tegin esimesed «Vikerhommikud». Tänaseks on umbes 850 saadet tehtud. Päris tuhandet täis ei saanud,» ohkab ta.

Põhjuseid lahkumiseks oli mitu

Lahkumise tõukavaks jõuks võib pidada talvel kimbutanud tervisemuresid. Muidu raudse tervisega mees põdes alates detsembrist kuni maini korra kuus külmetust. Ent hädasid jagus veel. «Näiteks kiusas mind nädal aega tunne, et minestan iga hetk,» räägib Taavi. Külaskäik perearsti juurde selgust majja ei toonud. Analüüsid olid korras ja tohtri ainus soovitus oli unerohtude abil välja magada. Kogunenud unevõlg oli korralik ja kui magama võis veel jääda, siis kell kaks või kolm läks uni ära.

Samal teemal

13.11.2019
Taavi Libe: ma alles õpin, mis on hea televisiooni saladus
26.08.2019
„Vikerhommikut” hakkavad argipäeviti juhtima Romi Hasa, Kadri Põlendik, Rain Kooli ja Sten Teppan
17.08.2019
Taavi Libest saab TV3 uue saate juht: sain umbes 20 erinevat tööpakkumist
09.08.2019
Taavi Libe viimane päev Vikerraadios: on mõnus lõpetatuse tunne ja midagi ei jää kripeldama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee