Inimesed

Triinu Taul: meil on palju õppida põlisrahvaste elust, kultuurist, vaimsusest ja tervendamise viisist 

Helina Piip, 29. juuli 2019 16:30
TEETSEREMOONIA: Rituaalne teejoomine ja teetaime tarkus tulid Triinu ellu tänu elukaaslasele Veikole. Tihti pakuvadki nad meditatiivseid teetseremooniaid koos: Veiko jagab teed, Triinu viib helirännakule.Foto: RUUDU RAHUMARU

«Torupill – see on mul ju nagu küljeluu,» ütleb muusik Triinu Taul pilli kohta, mis temaga alati esinemistel kaasas käib. Viimati raputas naise laul «Maa hing» meid tantsupeol. 

Valgamaal Alliku külas Torupillitalus kasvanud Triinu (35) on muusik mitmendat põlve. Ka tervendajaid on suguvõssa jagunud.

Kuna viiulimeistrist vanaisal oli juba ansambel Torupill, pani isa Ants nende pereansamblile nimeks Tuulepill. Koos musitseeriti siis, kui Triinu, õde Anu ning vennad Andrus ja Tõnis olid teismelised. «Aeg-ajalt jämmime praegugi – sünni- või pööripäevadel. See on tore spontaanne koosloome,» hindab Triinu suure pere tunnet. «Isa mängib lõõtsa või akordioni, ema torupilli, vanem vend basskitarri, noorem vend lõõtsa. Meie õega laulame. Mõnikord löövad kaasa veel õemees ja mu enda mees, isegi õe ning venna lapsed.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee