LUGU ASTUB LIGI: Astridile on muusika ja omalooming väga tähtis. Kui ta pilli käte võtab, tulevad lood lihtsalt tema juurde. Praegu võibki teda enamasti esinemas näha koos Olavi Kõrrega või üksi.Foto: Haide Rannakivi
Silja Paavle 18. juuli 2019 11:00
Pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk peakorraldaja Astrid Nõlvak ammutab jõudu rahva- ja regilauludest ning võitleb igal sammul puhtama elukeskkonna eest.

Pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk peakorraldaja Astrid Nõlvak ammutab jõudu rahva- ja regilauludest ning võitleb igal sammul puhtama elukeskkonna eest.

Astrid (39) ongi seda meelt, et muusika võiks meid paremaks teha ja meile midagi juurde anda. «See tähendab, et muusika ei tohiks olla pelgalt maailmavalu välja puistamise vahend, mille kuulamise järel kuulajal raske hakkab. Muusikal on suur mõju,» sõnab ta.

Pärimusmuusikuna teab naine, et rahvalaulud pole sageli ülemäära positiivse sõnumiga, kuigi helgust jagub Eesti pärimusmuusikasse rohkem. Eelkõige instrumentaalmuusikasse, sest Eesti pillilugudes minoorset helilaadi väga ei esine. Samuti jagab ta helgust iseenda kaudu omaloominguliste laulude-lugudega, mida täidab enamasti armastus ja lootus. «Olen kogenud, et mingite olukordade läbi laulmine teeb tugevamaks,» tõdeb Astrid. Tema meelest on laulmine ka teraapiline tegevus, sest annab võimaluse enda seest pinged välja saada. Laulu kaudu on see lihtsam kui ehk niisama rääkides.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad