Kultuur

Kohalik soovitab: viis kohta, mida suvel Muhus ja Saaremaal külastada (1)

Toimetas Silja Paavle, 29. juuni 2019 16:00
Soodsate ilmaolude korral saab Kõinastule jala läbi mere.Foto: Silja Paavle
Milliseid kohti Muhu- ja Saaremaal kindlasti külastada, soovitab TS Laevade Virtsu-Kuivastu liini teenindusjuht ja saarlane Vello Runthal.Parima pildi saab Muhumaalt Üügu pangaltPangaseina ilmestavad isemoodi koopad ja orvad, millest suuremad kaovad meetrite sügavusele panga sisse. Pangajalamil vuliseb hulk allikad, kuid mööda panka kadakate vahel kõndides tuleb ettevaatlik olla - kunagi ei tea, millise kurvi taga on maapinnas lõhe, mis kaob mitme meetri sügavusele.
Loojang Väikesel Väinal.Foto: Silja Paavle
Pöide kirikFoto: Silja PaavleParima päevituse saab Saaremaalt Tuhkana rannast
Põhja-Saaremaal asuv Tuhkana rand on kindlasti üks parimaid ujumiskohti, sealsele liivarannale võrdväärset on raske leida. Vesi läheb siin kiiresti sügavaks ja vähe tugevama tuulega on võimalik lainetes möllata. Randa ümbritseb rahustav männimets koos magusate mustikatega.   

Soodsate ilmaolude korral saab Kõinastule jala läbi mere.Foto: Silja PaavleKõige ilusamat päikeseloojangut näeb Illiku laiul (Väike väin)
Sellel Saaremaa laiul olles paistab silmapiirilt kena Muhu saar ja avastamisväärt Kõinastu saar. Illiku laiul olles saad nautida usukumatult imetlusväärset ja muinasjutuliselt kaunist panoraamvaadet: üksikud purjekad merel, valged purjed lehvimas soojas meretuules, laisalt lendavad kajakad, inimesed nautimas sooja merevee mõnusid. Leida võib üllatuslike kunstiteoseid, mis on loodud ja luuakse elamusfestivali ajal. Emotsioon puhtast loodusest-meri, maa ja taevas - see on seal laiul kõik koos täislik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee