Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Kas eestlased peavadki välja surema, sest mõnedel meestel puudub pereloomise instinkt? (77)

Helen Kõpp, 15. juuni 2019 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Carmeniga on nüüd päris lahe käia erinevates kohtades, äiteks loomaaias. Ta veel täitsa kõike ei hooma, ning vahepeal magab, mis annabki mulle võimaluse puhata ja mõelda. Tavaliselt võtan mõne asjaliku seltsilise ka kaasa, ning saab kõvasti mõtteid mõlgutada elu üle.

Mu üks põnev seik loomaaias oli kitsede puuri juures. Kitsed olid kahes aedikus, ühes neist oli sokk. Ja see sokk üritas paaniliselt kõrvalaediku kitsega tutvust luua. Passis ühe ja teise nurga alt, kutsus ja vestles, kuid üsna tulutult. Kitseke natuke eputas soku ees ning läks omi asju ajama. Sokk oli nii ähmi täis. Tundus nagu ta oleks nõus kasvõi nahast välja pugema, et veeta veidi aega oma armsa kitsega. Kuna loomad ja loodus on mind lapsest saati huvitanud, hakkasin mõtlema etoloogiale, mis on loomade käitumist uuriv teadus.

Minu meelest võib ka inimene kuuluda loomariiki ning etoloogiat koolis õppides nägin ma tohutult paralleele inimesega. Nagu näiteks supernormaalne ärriti. See on liialdatud versioon mingist ärritist, mis kutsub tugevama reaktsiooni esile kui normaalselt. Näiteks linnud võivad eelistada haududa suuremaid mune. Ärriti (suur muna) mõjub nii tugevalt, et lind võib ronida hirmsuure kunstmuna otsa, hakates seda hauduma. Asi võib nii hulluks minna, et lind proovib haududa isegi nii suurt muna, kuhu ta otsa ei mahu.

Samal teemal

31.08.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Kardan, et mul tuleb raskusi, kasvatades nii tugeva iseloomuga tegelast nagu Carmen
17.08.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Põdesin mootorratta sõidueksami pärast nii meeletult, et söögiisu läks ära
10.08.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Carmeni vähene päevane uni on kulmineerunud sellega, et olen kuradi väsinud
20.07.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Minu jaoks on söömine igav, Carmeni isa sööb vist üldse kord kuus, aga tütar on suur toidusõber

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee