Pere ja lapsed

BEEBIJUTUD | Kui imetamisest saab õudusunenägu. Kolme ema lood 

Mariann Treimann, 30. september 2019 19:27
Teele TensoFoto: Aldo Luud

Enne lapse saamist ei mõelda imetamisele kuigi palju. Mis seal ikka keerulist – tiss suhu ja korras! Kuigi mõnel õnnelikul see nii lähebki, võib ka juhtuda, et loomulikust tegevusest saab suurim mure.

«Kommentaarid teevad väga haiget.»

Teele Tenso (28) ootas koos abikaasa Argoga (26) väga esimese tütre Maria (4 kuud) sündi. Ent juba enne sünnitusmajja jõudmist kartis Teele imetamist. «Mõtlesin aina, mis saab siis, kui piima ei tulegi. Olin pigem ära hirmutatud, et imetamine on raske,» meenutab ta. Eks foorumid ja artiklid naiste kogemustest olid oma jälje jätnud.

Kuna Maria sünd tuli esile kutsuda, ei tea Teele siiani, kas hirm sünnituse ees võis kuidagi mõjutada ka keha piimatootlust.

Tagantjärele teab naine, et kogu hirm oli asjatu. Sünnitus oli kerge ja kokku kulus vaid kuus tundi ja 15 minutit. «Nii kui tütreke rinnale pandi, hakkas ta kohe imema,» meenutab Teele. Nii ei tundunudki esialgu imetamises midagi keerulist olevat. Alles teisel päeval avastasid arstid probleemi – laps kaotas väga palju kaalu. Ehk siis värskel emal oli piima vähe.

Samal teemal

11.03.2020
Talunaise piim mõisalapse veres: parimad ammed tulid küladest
06.09.2019
Sünnitusjärgset depressiooni põdev naine: „Ütlesin arstile, et hakkan lolliks minema.“
28.08.2019
Oh ajad, oh kombed! Katsikutest olulisemaks on saamas beebipeod

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee