Inimesed

Merle Talvik: kui oleks võtta, võib olla läheks isegi uuesti mehele (45)

Verni Leivak, 6. juuni 2019 09:00
KAAMERATE LEMMIK: Merle hoiab käes 1969. aasta Rahva Häält. Kuskil selles laulupeol tehtud mustvalges piltide meres on ka tema. Juba tol kaugel ajal oskas kaamera kenakese tulevase filminäitleja objektiivi ette püüda.Foto: Kalev Lilleorg

Elu pakub valikuid ja võimalusi. Kas oleme piisavalt arukad, et õigeid otsuseid teha ja tekkinud võimalusi kasutada? Näitlejanna Merle Talvik usub, et ametialane edu võinuks olla ju veelgi säravam, kuid ei kahetse midagi – elu loteriivõit on juba käes.

Paljud arvavad, et inimese olemus ajas ei muutu. Erinevalt neist paljudest on Merle seisukohal – muutub ikka küll. Tema ju muutus. Kunagi meenutas ta kaasaegsete arvates õielt õiele lendavat õrna liblikat, keda ei julgenud puudutadagi. Praegu peab Merle end küllaltki konservatiivseks, hindab kõrgelt pereväärtusi ja valutab Eestimaa pärast südant.

Kauges minevikus Venemaal filmivõtetel käies ei tahetud eriti uskuda, et Merle eestlane on. Seal peetakse meid erakordselt aeglasteks ja tragikoomiliselt pikatoimelisteks, aga teda kannustab tagant ju hoopis teistsugune temperament. Nagu tulesäde. Ega siis jäänudki naisel üle muud, kui venelasi vastupidises veenda – tema see õige ja puhas eestlane ongi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee