Kas on väärt jääda sõpradeks või mitte?Foto: PantherMedia/Scanpix
Naisteleht.ee 27. september 2020 09:38
Kui sa oled läbi elanud mitmeid lahkuminekuid, oled kindlasti kuulnud klassikalist väljendit „Ma loodan, et me jääme sõpradeks“. Kuid mitu korda oled tegelikult tõsiselt vaeva näinud, et eksiga sõpradeks jääda? Ja kas see on seda üldse väärt?

On inimesi, kes suudavad endise kaaslasega säilitada suurepäraseid suhteid – lahkuminek ei tähenda, et te ei või enam üksteisest hoolida. Sellise sõpruse hoidmine vajab aga mõlemalt osapoolelt suurt pingutust, niisiis pead otsustama, kas sellel on mõtet. See otsus pole kindlasti lihtsamate killast, seega jagab portaal The Date Mix nõuandeid viiele küsimusele, mida peaksid endalt küsima.

Kui kaua on lahkuminekust möödas?

„Pärast lahkuminekut on oluline, et inimesele jääks enda jaoks ruumi,“ väidab psühholoog Rachel Herman. Ta tõdeb, et kui eks on kurvastamise ja lahkuminekust paranemise ajal endiselt silmapiiril, ei pruugi sa saada asjas vajalikku selgust. Õige aeg on otsus teha siis, kui oled sõpruse jätkamise suhtes kindlale arusaamisele jõudnud.

Miks ma tahan temaga sõber olla?

Sa pead enda jaoks ausalt selgeks tegema, miks sa tahad eksiga sõber olla. Kui teie vahel puuduvad romantilised tunded, aga te hoolite üksteisest, siis võib sõprus töötada – vastasel juhul muutuvad asjalood keeruliseks. Sõbrana pole ju tore kuulata endise kaaslase suust näiteks jutte tema praegusest armuelust.

Tee endale selgeks, mida sõprus sinu jaoks tähendab ning kaasa toob? Foto: PantherMedia/Scanpix

Mida sõprus mulle tähendab?

Kas see on sinu meelest igapäevane rääkimine ning üksteise elu pisiasjade uurimine? Või hoopis lihtsalt vahel tekstsõnumite saatmine ja aeg-ajalt kohtumine? Suhtekorraldaja Jackie Bencivenga sõnul on oluline mõista, mida sõprus sinu jaoks tähendab, sest see erineb iga inimese puhul.

Kas ma tõesti vajan teda tagasi oma ellu?

Bencivenga sõnul läheb elu mõlemal juhul edasi – kas te jääte sõbraks või mitte. See, kui ta pole enam sinu elu osa, võib olla valus, ent ei tapa sind.

Kas see teeb mind õnnelikuks?

Ainus asi, mis loeb, on sinu õnn. Vaid sina ise tunned ennast. Kui sa arvad, et sõprus eksiga toob kaasa segadust, pettumust ning ärritust, ei pruugi see seda väärt olla. Aga kui tunned, et sõprussuhe lisab sinu niigi suurepärasesse ellu positiivsust, astu see samm. Päeva lõppedes sõltub kõik ikkagi sinust endast.