Inimesed

Reet Linna kauaaegne sõber Olavi Pihlamägi: rasketel aegadel ei jookse ta kellegi õlale nutma 

Verni Leivak, 1. juuni 2019 13:30
Olavi Pihlamägi.. Tags: Olavi PihlamägiFoto: Stanislav Moshkov

Laupäeval saab Reet Linna 75aastaseks. Rahva-Reet, nagu ta end ise naljatamisi kutsub, on meie meediamaastikul fenomen. Mitte pirtsutav teletäht, vaid naabrinaine, omainimene, keda millegipärast vähemalt kord nädalas mitte kodutänaval, vaid teleris kohtame.

Mida kõike poleks Reet jõudnud teha! Kasvatada üles tublid lapsed, olla kaks korda abielus, juhtida ja toimetada lugematul hulgal tele- ja raadiosaateid, kirjutada põlvkondade meeltesse alatiseks kinnistunud laulusõnu, tegutseda bändide koosseisus, laulda duette ja muidugi ka soleerida. Tänavusel EFTA galal omistati Reedale parima televisiooni naissaatejuhi tiitel, mille omanik ta võinuks teenitult olla juba aastakümneid tagasi. Ent tunnustuseta pole naine varemgi jäänud – kõrge Kuldmikrofoni auhinna oli ta juba saanud.

"Tunneme Reedaga teineteist tõeliselt kaua, pool sajandit või rohkemgi. Esimest korda nägin teda siis, kui õppisime koos Tallinna Pedagoogilises Instituudis. Mina näitejuhtimist, tema tütarlaste tööõpetust. Reet hakkas juba lõpetama, mina olin parasjagu sisse astunud. Mäletan, kui mulle ühel üritusel öeldi: "Vaata, see on Arved Haugi tütar!" See oli üks tudengite ühispidu, mille korraldamisega ta seotud oli. Reet oligi üks suur organiseerija. Järgmisel aastal kohtusime juba raadiostuudios ja hiljem televisioonis," ütleb Reet Linna kauaaegne sõber Olavi Pihlamägi.

Samal teemal

17.09.2019
Olavi Pihlamägi pani poolsada aastat peetud ameti päevapealt maha
01.06.2019
Täna 75. sünnipäeva tähistav Reet Linna: ma olen rahva oma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee