Inimesed

Eeva Esse: eks koer pereliikmena olegi osa elust ja püüan teda oma tegemistesse kaasata igal võimalusel 

Helle Rudi, 17. mai 2019, 14:00
Foto: Erakogu
Saatejuht Eeva Esse (28) sõber, viieaastane segavereline koerapreili Mona, on pärit Väike-Maarjast. «Mona jõudis minuni sotsiaalmeedia kaudu, kui üks kolleeg jagas postitust kodu otsivast pesakonnast,» meenutab saatejuht.

Mona on kutsikana saanud korraliku kuulekustreeningu. «Aga eks tema iseloom ole kordades suurem, kui ta ise on. Seega on tema isepäisust vahepeal üsna keeruline kontrolli all hoida. Tagantjärele tarkusena oleksin pidanud teda kasvatades ehk pisut järjepidevam olema,» muigab Eeva. Võib-olla oleks siis jäänud tegemata ka mõned klassikalised koerustükid, nagu näiteks kingakontsade ja juhtmete närimine või prügikasti pahupidi keeramine ning prügi mööda tuba laiali tassimine. «Aga tema siiras rõõm, kui ta pererahvast koduuksel tervitab, suudab tema tehtud pahandustest tekkinud negatiivse emotsiooni hetkega kustutada,» naeratab omanik oma koerast rääkides.

Perenaise kiire elutempo ja töökoha vahetuse tõttu on Mona viimane aasta möödunud Tartus Eeva vanemate juures, sest seal saab ta kogu vajaliku tähelepanu. «Naljatledes nimetan seda sanatooriumiks, sest mu vanemad on ta elu igas mõttes väga mõnusaks teinud ja eks ta ole selle ajaga ka üsna ära hellitatud. Aga kui Mona on Tallinnas minu juures, siis teeme me praktiliselt kõike koos. Eks koer pereliikmena olegi osa elust ja püüan teda oma tegemistesse kaasata igal võimalusel.»

Samal teemal

5. juuli 2019, 07:49
Eeva Esse alustab Kanal 2s autorisaatega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee