Inimesed

Helen Kõpp: lootsin, et arstid ja ämmaemandad õpetavad rohkem, kuidas beebiga toime tulla 

Liina Metsküla, 15. mai 2019 16:59
Foto: Erakogu

«Olin sünnitusest kuulnud igasuguseid lugusid. Tihti öeldakse ju, et see on maailma suurim valu. Kuna mul on hästi valusad menstruatsioonid, eeldasin, et sünnitus võib olla midagi sarnast. Pärast lapse ilmale tulemist selgus, et mu menstruatsioonivalu ongi umbes sama hull,» avaldab saatest «Prooviabielu» tuntud Helen Kõpp (27), kes sai mullu juunis tütre Carmeni emaks.

Lapsel oli vitamiinipuudus

Helen tõdeb, et esimesed päevad emana polnud kerged. «Lootsin, et arstid ja ämmaemandad õpetavad rohkem, kuidas beebiga toime tulla. Jah, nad õpetasid näiteks seda, kuidas naba puhastada. Samas ei räägitud mulle, kuidas märgata, et beebil on päriselt midagi viga,» jutustab ta.

«Näiteks Carmen nuttis kaks esimest kuud vahetpidamata. Pidin teda kogu aeg süles hoidma. Ma ei saanud enda elu üldse elada. Ei süüa, vett juua ega isegi vetsus käia,» meenutab naine ja kahetseb tänini, et uskus neid, kes rääkisid, et lapsega ongi alguses väga raske ja kõik see läheb varsti mööda. Nii juhtuski, et Helen ei osanud märgata, et tema laps kannatab B12-vitamiini puuduse käes. See tuli välja alles siis, kui ta lapse neljandal elukuul arsti juurde viis. «Ma ei ütle midagi beebi kohta. Carmen on imearmas. Aga tema kaks esimest elukuud – see oli nagu maapealne põrgu,» pajatab Helen ja lisab, et praegu on elu vähemalt sada korda kergem kui alguses.

Samal teemal

01.06.2019
HELENI BLOGI | Miks aborti ei saa ära keelata
29.05.2019
KAE IMET, TREILER! Helen Kõpp sai märulifilmis naispeaosa!
11.05.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Partnerist ma puudust ei tunne

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee