Inimesed

Sven Soiveri tütar viivitas ilmaletulekuga: šampanja, seks, saun, põrandapesu, trepid, pikad jalutuskäigud – kõik nipid said ära proovitud! 

Helle Rudi, 7. mai 2019 16:45
Foto: Teet Malsroos
Uudistereporter Sven Soiver (42) kogus enne ikka julgust, kui söandas ülemusega vanemapuhkuse jutuks võtta. «Kuidas sa ütled, et võtad töölt puhkuse ja päris täpselt ei tea, millal tagasi tuled?» selgitab ta.

Märtsi lõpus Sveni ja abikaasa Jekaterina perre sündinud Viktoria viivitas ilmaletulekuga ikka korralikult. «Šampanja, seks, saun, põrandapesu, trepid, pikad jalutuskäigud – kõik nipid said ära proovitud,» meenutab mees Naistelehele antud intervjuus viimaseid nädalaid. Lõpuks võeti appi arsti saatekiri, kuid sünnituse esilekutsumiseni ei jõutud. Ent tütre sünniga on mängus teisedki paberid. 29. märtsi päeval oli Sven tööl. Just siis, kui Mart Helme Stenbocki maja ees koalitsioonilepingu mustandit lehvitas, sai reporter kodust sõnumi: «Veed tulid ära.» Sven ütleb naljatamisi, et ei teagi nüüd, kas tütar sündis konservatiivse rahva­erakonna toetuseks või protestiks.

Samal teemal

Võõrad mured

«Tööandjaga on mul väga vedanud,» kinnitab reporter. Kui seadus tahab, et sünnikuupäev oleks teada kaks nädalat ette, siis Sven täitis sama päeva õhtul puhkuseavalduse ära. Positiivselt suhtutakse ka juulis algavasse vanema­puhkusesse. «Lihtsalt mõtlesime, kuidas meie perele kõige parem oleks,» selgitab isa, miks tema lapsega pikemalt koju jääb. Ema Jekaterina on ratsutamis­treener, kes töötab peamiselt siis, kui tavakodanikud puhkavad. Kui Sven käiks täiskoormusega tööl, siis perel ühist aega praktiliselt ei oleks. Kui üks on tööl, jääb teine lapsega ja vastupidi.

Värsked vanemad ei jõua ära kiita Eesti vanemapuhkuse süsteemi, mis annab võimaluse mõlemale vanemale uue ilmakodanikuga koos olla. «Kas ülemus lasi sünnituse ajaks koju? Mitu päeva saite kodus olla pärast lapse sündi? Kuhu panite kuuvanuse beebi?» toob isa näiteid muredest, millega ameeriklased rahvusvahelistes internetigruppides maadlevad.

Loe lähemalt: Tehke järele! Telemehed Marek Lindmaa ja Sven Soiver jäid isapuhkusele

Samal teemal

08.10.2020
VAHETAS AMETIT? Sven Soiverist sai bussijuht: koroonakriis on seda valdkonda kõvasti räsinud
24.07.2020
Õnnitlused! Sven Soiver saab abikaasaga teise lapse
27.04.2020
Sven Soiver pisitütrega tööl käimisest: Viktoria on kõigiga sõber ega karda midagi
03.05.2019
Tehke järele! Telemehed Marek Lindmaa ja Sven Soiver jäid isapuhkusele