KUNSTNIKUVEREGA TOHTER: Markko sõnul valmistab talle erilist rõõmu see, kui keegi tema valmistatud ehet kannab. «See näitab, et minu tehtu valmistab kellelegi rõõmu.»Foto: Martin Ahven
Verni Leivak 9. mai 2019 16:45
Põhja-Eesti Regionaalhaigla operatsioonikeskuse juhataja Markko Pärtelpoeg maandab raske päevatöö järel pingeid aega ja ülimat täpsust nõudva peene hobiga.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla operatsioonikeskuse juhataja Markko Pärtelpoeg maandab raske päevatöö järel pingeid aega ja ülimat täpsust nõudva peene hobiga.

Markko (40) on erialalt anestesioloog. Kuigi mees pole õpitud eriala unarusse jätnud ja paneb endiselt patsiente narkoosi alla, on juba mõnda aega tema peamine kohustus operatsioonikeskuse töö koordineerimine. Et kõik kolleegid tuleksid hea tujuga tööle ja tahaksid seal käia. Samas tähendab see tähelepanelikku jälgimist, et kõik haigekassa tellitud lepingumahud saaksid täidetud, arstid ja õed oleksid parajalt koormatud ning kõik 23 operatsioonituba plaanilise tööga hõivatud. Neist kahes toimuvad ka erakorralise meditsiini lõikused, kus võib tööd jaguda kasvõi ööpäev läbi.

«Töö on tõesti pingeline. Seepärast aitabki mind hobi,» osutab Markko hubasesse korterisse rajatud töötoale, kus eelkõige köidavad tähelepanu kümned pintsetid, väikesed näpitsad, haamrid, kuumaalus, kullassepasaag, puur, põleti ja propaaniballoon. Ja sidrunhappelahus, millega metalli pärast jootmist või põletamist puhastada.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad