Kultuur

Erakorralise meditsiini osakonna õde hoiatab: enim taimemürgistusi on seotud piibelehe ja ussilakaga 

Triin Raestik, 10. mai 2019 10:30
HapuoblikasFoto: Pixabay

Viimastel aastatel on umbrohu söömine popp. Enne metsa alt või aasalt korjatud liblede suhu pistmist tasuks aga esmalt veenduda, et need su tervisele ohtlikud või suisa mürgised pole.

Erakorralise meditsiini osakonna (EMO) õe Ruth Kastanje sõnul esineb taimemürgistustest konkurentsitult kõige enam piibelehe ja ussilakaga seotud juhtumeid. «Lapsi ahvatlevad nii piibelehe lehed kui ka marjad. Ussilakk kasvab samades kohtades, kus mustikad. Seetõttu aetakse neid sageli mustikatega segamini. Kevadlilledest on aga ohtlik nartsiss. Igal kevadel satuvad kellegi salatisse sibulapealsete asemel nartsissilehed. Ja suvel süüakse mitmesugused värvilisi marju, mille sorti ei õnnestugi arstidel iga kord kindlalt teada saada,» toob EMOs töötav naine välja.

Laste kontaktid mürgiste taimedega on enamasti kerged ja ohutud. Laps näksib mängu käigus pisut mingit lehte või paneb suhu paar võõrast marja ja kui need ei maitse, siis rohkem ei võta. See tähendab, et allaneelatud kogused ei ole enamasti toksilised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee