Suhted

SÄDEMEPÄÄSTJA VÕI KIRETAPJA? Seksikalender aitab teineteise jaoks aega leida (1)

Siret Mägi, 4. mai 2019 00:01
PEAME PLAANI! Kui pikad töötunnid või lapsed teineteise seltsis olemiseks eriti aega ei jäta, siis on üheks lahenduseks need hetked ette kokku leppida ja kalendrisse märkida – olgu siis päriselt või mõtteliselt.Foto: Vida Press

Kuidas hoida kooselus lähedust, kui üks pool või mõlemad on ülimalt tööle pühendunud? Või kui perre on äsja sündinud beebi, kes vanematele öörahu ei anna, või kodus kasvab juba mitu last? Osa paare peab – enamasti mõttelist – kalendrit, et kahekesi olemise hetki plaanida.

Sex schedulers ehk seksiplaanijad on küll hiljutine moeväljend, kuid intiimsete kohtumiste kalendrisse märkimises pole iseenesest midagi uut. Võtame kas või kohtingutel käimise. „Oled ootusärev ja mõtled: „Ma saan varsti selle inimesega kokku.“ Ning loodad, et ehk jõuate voodisse,“ kirjeldab Briti suhtenõustaja Peter Saddington ajalehes The Guardian kurameerimise loogikat.

Kooselus harrastavad nii-öelda kalendri pidamist enamjaolt aastaid koos olnud paarid, selleks et tööstressi ja väsimuse kiuste armusädet elus hoida.

Vaikne äratuskell laupäeva varahommikul

„Meil on abikaasaga vaikimisi küll selline kalenderplaan olemas,“ tunnistab Mari (41). „Me mõlemad teame, et kui meeleolu ja enesetunne vähegi lubavad, siis iga laupäeva varahommikuks panen mobiilile vaikse äratuse ja meil on mehega selline mõnus aeglane seks. Igal laupäeval! Sest meil on kolm last ja kui laupäevasteks seanssideks aega ei võta, kaobki meie seksielu argikohustuste alla ära. Näiteks pühapäeva hommikul on kahel lapsel trenn ja tuleb varem tõusta... Teine aeg meie ühises plaanis on neljapäeva õhtu, siis oleme kõige sagedamini koos kodus, ei pea hilise kellani töötama või lapsi kuhugi sõidutama.“

Samal teemal

16.09.2020
REEGLID EDUKAKS KOHTINGUKS: millest tohib rääkida? Kes maksab arve? Millal voodisse?
29.03.2019
Kaidi Karilaid: seks on tähtis, aga on veel üks asi, mis on kordades olulisem
21.03.2019
Kuus teemat, millest iga paar peaks omavahel rääkima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee