Inimesed

ETV 65 | Andra Teede: „Õnne 13“ sünnib võõrastesse akendesse piilumisest 

Helle Rudi, 21. juuli 2020 08:42
SAGE KÜLALINE RAAMATUKOGUS: Vaatajatega kohtumas käies uurivad vaatajad alati, kas Meelis Rämmeldi tegelaskuju Taivo kaineks ka saab? Kas Laine ja Kristjan Rosenkampf-Jägerfreund saavad oma maja tagasi ning millal tekib Almale uus silmarõõm. «Joodik ei saa kunagi kaineks. Maja ka keegi tagasi ei saa ja uut kallimat praegu ei tule,» kõlab lühike vastus.Foto: Erki Pärnaku

ETV 65. sünnipäeva puhul avaldab Õhtuleht arhiivist lugusid, mis valgustavad telekanali telgitaguseid. Lugu ilmus esmakordselt Naistelehes 4. mail 2019. 

Algul oli stsenarist Andra Teedel raske leppida tõega, et «Õnne 13» kirjutades ei jõua ta kunagi ideaalini. Osa ei lähe eetrisse seetõttu, et see on valmis, vaid seetõttu, et kell saab laupäeval 20.30.

Kirjanik, luuletaja ja stsenarist Andra Teede (30) jalutab iga päev mööda Nõmme vaikseid tänavaid. Vähemalt kolm tundi, sest see on ainus, mis tema poolpimedale koerale rõõmu teeb. «Muidu jookseks ta vist kodust ära,» mainib naine. Mõnikord peatub Andra pilk ka kardinateta akendel, millest sisse piiludes teiste elu nagu akvaariumis näeb. «Seda olen teinud lapsest saati. Kui emaga näiteks Õismäel hakkliha ostsime, mõtlesin hiljem kodus, kas poemüüja meie peale ka mõtleb ja kuidas ta elab,» meenutab ta mõttemängu.

Samal teemal

12.09.2019
„Õnne 13“ uus hooaeg: Mare pääseb vanglast, Evelini tabab šokk
08.05.2019
Andra Teede: isegi ideaalsed daamid, keda ajakirjadest kadestada saab, käivad vahel ilma meigita ja karjuvad liikluse või laste peale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee