Inimesed

Aleksei Turovskit hirmutab rahulik pensionipõlv: hindan väga inglaste vanasõna, et vana veohobust ei tohi vankri eest lahti rakendada (20)

Silja Paavle, 1. mai 2019 09:00
Foto: Erakogu

Kui sageli kipuvad lapsed kodust ja vanematest eemale, siis Aleksei Turovski pojad Marcus ning Mattias püsivad truult isa kõrval. Meeskonnana tegutsedes võetakse ette ridamisi põnevaid projekte.

Marcuse (34) ja Aleksei (72) omavaheline koostöö sai alguse ajakirja Vikerkaar kirjutatud artiklist. «Isa on suurepärane rääkija. Kui ta jutu aga kirja paneb, pole see lihtsalt loetav. Ta palus mind appi. Ilmnes, et aja kokkuhoidmise mõttes on mõistlik, kui ma isa kuulates tema jutu üles tähendan ja käigu pealt ära toimetan,» ütleb filoloogist Marcus, kes töötab uudisteagentuuris BNS tõlkija ja toimetajana. Nüüdseks on ühiselt välja antud mitu raamatut. Kui enamasti on autorina kirjas Aleksei, siis näiteks «Teekond urust templisse» on Marcuse-Aleksei ühislooming. Nooremast pojast Mattiasest (32) on saanud aga isa produtsent. Osati just Mattiase eestvedamisel ilmus möödunud aasta lõpul raamat «Aastaajad».

Aleksei on olukorraga väga rahul. «Paps, sa oskad häälega töötada. Eks sa siis sõua, küll me teeme su sõudmisest toodangut, ütles Mattias mulle juba ammu,» sõnab mees. Elu pani koostöövõimaluse poegadega lihtsalt paika. «Kindlat laste ekspluateerimise plaani pole mul küll kunagi olnud,» muigab tuntud zoosemiootik.

Samal teemal

16.09.2019
Aleksei Turovski: olukorras, kus toimub suur loomade väljasuremine, peame tõesti vähem kalu sööma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee