Sisuturundus

Kihlasõrmuse valimine: mida silmas pidada? 

Juveelifirma Kuldkroon, 16. aprill 2019 17:41
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kevadisel ajal tärkab ja õitseb loodus ning nii mõnigi otsustab, et just nüüd on õige aeg teha oma kallimale abieluettepanek. Traditsioonilise stiiliga kihlasõrmusele, mida kaunistab üks särav teemant, on tänapäeval tänu disaineritele ja uutele juveelitehnoloogiatele mitmeid alternatiive.

Kuldkroon OÜ saab uhkust tunda enam kui 25 aasta pikkuse kogemuse üle kihlasõrmuste müümisel. Müügijuht Sten Marten Nõlvaku sõnul on mehi, kes teevad emotsiooniostu mõnest e-poest või kaubanduskeskuses ettejuhtuvast juveelikauplusest, kuid ka neid, kes teavad oma kaaslase eelistusi ning soovivad leida midagi eristuvat. „Kiirustades tehtud ostu puhul võib hiljem selguda, et ehe ei vasta tehtud kulutusele ega kandja ootustele,“ selgitab Nõlvak.

Kihlasõrmuse kroonib kvaliteetne vääriskivi

Klassikaliselt kaunistab kihlasõrmust üks või mitu teemanti. Kuna teemant on looduse looming, pole maailmas ühtegi täpselt samasugust teemanti. Nii annab see kihlasõrmuse puhul suurepäraselt edasi sõnumit, kui eriline on kandja kinkija jaoks.

Teemandeid hinnatakse 4C süsteemi järgi ning kõik neli faktorit mängivad teemanti hinna ja välimuse juures väga suurt rolli.

- Carat ehk teemanti karaat (kaal), 1 karaat = 0,2 grammi

- Clarity ehk puhutus, mis tähistab teemanti sisemisi inklusioone ehk looduslikke vigu. Täiesti veatu teemant on äärmiselt haruldane ning ka väga kallis.

- Color ehk värv. Rahvusvahelisel värviskaalal on selle tähised D (täiesti värvitu) – Z (kollakas teemant).

- Cut ehk teemanti lõige on ainus faktor, mida inimene saab mõjutada, mõõdistades lõikuril teemanti tahud vastavalt valguskiire langemisele. Ka kõige parema puhtuse ja värvi omadustega teemant ei pruugi hästi särada, kui selle lõige on ebaõnnestunud.

Alternatiivina teemandile toob Nõlvak välja populaarsete kihlasõrmuse kaunistajatena ka rubiini, safiiri, smaragdi ning mitmed poolääriskivid nagu topaas, akvamariin ja berüll. „Soovides julgemat ja personaalsemat kingitust, on juba looduse poolt erivärvilised kivid kihlasõrmuse puhul igati trendikad valikud,“ räägib Nõlvak.

Uued disainitrendid pakuvad mänguruumi

Olulise sündmuse märgiks kingitud ehtega soovitaksegi tihti ka eristuda ja silma paista. Kuldkrooni müügijuhi sõnul annab erineva kuju või värviga kivide kombineerimine võimaluse kihlasõrmust veelgi isikupärasemaks muuta. Valikus on näiteks eri suuruste ja erinevate kividega variatsioone.

Foto: Paul Hartley

„Kandilise (Printsess lihv) või ümara (briljantlihv) kivi kõrval on laiemat populaarsust kogunud ka näiteks ovaalne, südame- või pirnikujuline lõige. Ümbritsedes keskse kivi väiksematega, tekib haloefekt, mille tulemusel tundub keskmine kivi tegelikkusest suurem ja säravam,“ selgitab Nõlvak.

Kihlasõrmuse materjalina on endiselt kõige levinumaks kuld, mida on võimalik kasutada mitmetes eri toonides. Alternatiivina kasutatakse ka näiteks plaatinat ja palladiumi. Mänguruumi lisavad veelgi sõrmuste erinevad disainivõimalused – nii võib sõrmus koosneda mitmest ringist, olla ebakorrapärase kujuga jne.

Veendu toote kvaliteedis

Tasub meelde jätta, et juveelikaupluse poolt kaasa antav tunnistus ei ole sertifikaat, vaid siiski ainult kaupmehe enda kinnitus kivi omaduste kohta. Kõige kindlam on küsida teemanti puhul tunnistust kas gemmoloogilt  või rahvusvaheliselt tunnustatud laboritelt: GIA, IGI jne. Seda eelkõige ka sellepärast, et lisaks looduslikele teemanditele on turul ringlemas ohtralt sünteetilisi teemante ning üha enam laboratoorselt kasvatatud teemante, mida ilma spetsiaalsete seadmete ja oskusteta on tuvastada võimatu!

Ka Kuldkrooni salongi on aastate jooksul jõudnud mitmed pettunud kliendid, kes on tellinud oma sõrmuse enamasti e-poest. Toote lähemal uurimisel ongi selgunud, et kivid ei vasta selle „tunnistusel“ välja toodud omadustele. „Oma silm on ikka kuningas!“ soovitab Nõlvak ning lisab: „Tulge salongi tutvuma kihlasõrmuste valikutega, et tähtsa otsuse krooniks parim ja personaalne valik.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee