Inimesed

LAHE HOBI! Toomas Pihti kogus on poolsada haruldast jalgratast 

Verni Leivak, 21. aprill 2019 10:14
SEE POLE TSIRKUSERATAS: Kuigi ­selliseid rattaid kohtab tummfilmides ja tsirkuses, sõtkuti tegelikult selliste 1895. aastal valminud kaunitaride pedaale lihtsalt tänaval ja nauditi möödujate kadedaid pilke. Inglismaalt toodud ratta marki Toomas täpselt ei tea. Ainult puitpedaalid (neid pole õnnestunud kusagilt leida) on omanikust meistrimehe enda tehtud – kõik muu on originaal. Pöörake tähelepanu toredale kellukesele, mis teeb pigem kõlisevat häält – astuge eest, mina tulen!Foto: Robin Roots

Vanade jalgrataste kogumise sõltuvus on nõmmeka Toomas Pihti nii tugevalt enda haardesse võtnud, et abi on küsitud isegi perearstilt. Paraku pole ravimitööstus avitavat tabletti veel välja mõelnud.

Muidugi on see nali. Tõestisündinud nali. Samas annab fakt tunnistust sellest, kuidas üks ja tervisele sugugi mitte kahjulik pahe mehe meele endale võita võib. Vähe sellest, Toomas (48) on nakkava eeskujuga sütitanud ka abikaasa Eret (46) umbes 50 jalgrattast koosnevat kollektsiooni täiendama.

Nagu ikka elus, algas kõik siis, kui seda kõige vähem oodata võis. Üheksa aasta eest väisas paar kuurortlinna Haapsalu, kui äkitselt sõitis nende eest läbi väärikas vanadaam, tallates sama väärika eestiaegse naisteratta pedaale. Mis marki see olla võis, tont seda teab. Toomas oli toona jalgrattateaduses täielik võhik ega mõistnud muud märgata kui ratta erakordset ilu.

Samal teemal

23.04.2019
Kevad käes, pikanäpumehed liikvel! Kuidas oma ratast kindlalt lukustada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee