Inimesed

Martti Hallik: arvasin, et ma ei leia psoriaasi tõttu endale kunagi pruuti 

Jaane Tomps, 10. aprill 2019 15:16
MÕTLEB TEISITI: Nooremana Martti häbenes oma haigust. Nüüd aga on ta hakanud mõtlema hoopis nii, et on psoriaasile väga palju võlgu. «Nooremana sukeldusin arvutimaailma ja suhtlesin inimestega peamiselt internetis – ma ei tahtnud nendega päriselus kokku puutuda. See mõjutas palju seda, milline praegu olen. Armastan väga arvuteid ja ka mu töö toimub peamiselt internetis.»Foto: Erakogu

Sageli räägitakse, et psoriaas on vanainimeste haigus. Kuid Eesti ühel menukamal juutuuberil Martti Hallikul lõi see välja juba lapsepõlves.

«Olin umbes nelja-viieaastane, kui mu kehale tekkisid punased laigukesed. Meie Vana-Vigala perearst hakkas kohe igasugu imelikke põhjuseid välja pakkuma. Näiteks: olin hiljuti tiiki kukkunud ja arvati, et sain sealt mingisuguse lööbe. Õnneks võttis mu ema ühel hetkel kätte ja tõi mu Tallinnasse nahaarsti juurde. Mäletan, et meil polnud isegi vist saatekirja ega midagi, aga ta läks nagu emalõvi ja käskis arstidel mind üle vaadata. Võin ka valesti mäletada, aga mul endal on tunne, et nii see oli,» sõnab Martti (28).

Siis diagnoositigi tal psoriaas. «Mulle kirjutati välja erinevaid ravimeid, lisaks pidin hakkama kasutama tõrvašampooni, sest selleks ajaks oli psoriaas mulle ka pähe tekkinud,» meenutab noormees.

Samal teemal

07.10.2019
VIDEO | Martti Hallik jäi alastifoto tõttu ilma tasuvast koostööpakkumisest
01.10.2019
Martti Hallik: mu fotograafist tüdruk oli pildistanud koos minu kitarriga tüüpi, kellega mind pettis
04.05.2019
VIDEO | Martti Halliku seiklused Ameerikas: tampoonid ninas ja parkimistrahv
30.03.2019
VIDEO | Liina Ariadne Pedanik kehastab "Padjaklubis" eriti upsakat piigat!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee