Foto: Vida Press
Toimetas Eiris Teeveere 4. aprill 2019 14:05
Kuigi teksadest räägitakse kui kõige universaalsematest riideesemetest, siis on siiski mõned asjad, millega neid ekspertide sõnul ei tasu kokku sobitada. 

Öeldakse, et kui ei oska midagi selga panna, siis vali teksad. Tegelikult ei tasu aga siiski arvata, et need alati kõige õigem valik on ning absoluutselt kõige muuga kokku sobivad. Näiteks kirjutavad eksperdid moeportaalis Who What Wear, et on olemas terve rida praegusi moeröögatusi, mida kohe kindlasti ei tasu teksadega koos kanda. 

Nii võiks teksadest eemale hoida näiteks:

1. Vöökotte. Praegune moeröögatus, mis aga teksade küljes näeb veidi veider välja. Nende asemel võiks eelistada hoopis kleite, mille ümber on neid kergem kinnitada ning kus nad näevad ka kordades ägedamad välja. 

2. Varbavaheplätusid. Plätud koos teksadega jätavad inimesest natukene lohaka ja liiga vaba mulje. 

3. Matkasandaale. Matkasandaalidest inspireeritud jalavarjud on suve üks kuumimaid trende, kuid stilistid soovitavad neid teksade asemel kanda hoopis millegi veidi naiselikumaga nagu näiteks midikleit. 

4. Pildiga T-särke. Kuigi T-särk ja teksad tunduvad hea kooslus, siis eksperdid kinnitavad, et see on igav ning sellise riietusega juba tänaval pilke ei püüa. Teksade asemel võiks graafilisi T-särke kombineerida hoopis laiade khakikarva pükstega.