Inimesed

72aastane maratonihunt: distants ei tapa, kiirus tapab! 

Silja Paavle | Fotod: Urmas Luik, Kristo Parksepp, Adam Illingworth, 1. aprill 2019 16:45
KÄTTEVÕTMISE ASI: Piret teab, et kõige raskem on diivanilt püsti tõusta. Kui sealt juba üles saad ja jalatsipaelad kinni seod, on esimene suur samm tehtud. Edasi on kõik palju lihtsam.

«Inimene on ilus loomulikus olekus ehk liikumises,» ütleb särtsakas Piret Suitso. 70aastasena elu esimese jooksumaratoni läbinud daami nime leiab juba aastaid ka suusa-, ratta- ja rulluisumaratonide protokollidest.

Kõige selle juures lausub Piret aga tagasihoidlikult: «Ma ei ole sportlane, ma liigun enda rõõmuks.»

Liikunud on naine lapsest saati ja tema kadestamisväärsele sportlikule vormile ladus tugeva vundamendi hoovisport. «Kasvasin rannarajoonis koos vanema vennaga. Poistel sabas jõlkudes tegime kõike võimalikku,» muigab ta. Suuskadega lasti alla lähedal asuvast prügimäest, vutti taoti koduhoovil ja uisutati merelahel. Pireti lapsepõlvekodu eest liikus iga päev mööda linna lehmakari, üle nende teed piiranud nööride mängiti isegi tennist. Rääkimata ujumisest, sest meri loksus majast paarikümne sammu kaugusel.

Sestap pole imestada, et Piret oli tubli sportlane kooliajal. Mängis korv- ja võrkpalli, lauatennist ning harrastas jõudumööda muidki alasid. Pärast kõrgkooli lõpetamist tulid aga töökoht IT-valdkonnas ja pere. Kuna Pireti noorusaegadel arenesid arvutid väga hoogsalt, polnudki südamega tööd tehes kõige selle kõrvalt muudeks hobideks aega kuskilt võtta. Seda ongi emadel väikeste laste kõrvalt raske teha.

Samal teemal

20.03.2019
Pulss kisub kõrgeks? Vaata, milliseid tervisehädasid võib see tähendada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee