Kultuur

Prantsuse lauljanna Mireille Mathieu: laulmise nimel ei ohverda ma mitte midagi (6)

Tõlkinud Allan Espenberg, 6. aprill 2019 17:00
KUULUS KAUBAMÄRK: Mireille’ esimene produtsent lõi lauljannale aegumatu lavakuju – alatine paažisoeng ja korallikarva huulevärv.Foto: Vida Press

Prantsuse lauljanna Mireille Mathieu mõnevõrra ebaharilikku häält ja kuulsat paažisoengut teatakse juba enam kui pool sajandit kogu maailmas. Kas ka tema jäägitut armastust Venemaa vastu?

Mireille Mathieu sündis 1946. aastal Avignonis. Tüdruku isa töötas kiviraiuja ja müürsepana, ema oli lihtne koduperenaine. Perekonna 14 lapsest oli ta kõige vanem. Suur pere elas äärmiselt kesistes oludes ja 13aastaselt pidi Mireille ehk kodustele lihtsalt Mimi kooli pooleli jätma. Piiga läks tööle paberivabrikusse, et suurt perekonda rahaliselt toetada.

Debüütesinemise tegi Mireille Édith Piafi lauludega. 1965. aasta juunis võitis 19aastane neiu konkursi «Minu kvartalis lauldakse» («On Chante dans mon Quartier»), kui esitas Piafi repertuaari kuulunud pala «La Vie en rose». Kolm aastat varem jäi ta samal konkursil teisele kohale. Sama aasta novembris esines noor naine telekonkursil «Õnnemäng» («Jeu de la Chance») taas Piafi lauluga. Seekord kandis ta ette loo «Jezebel». Sedavõrd hiilgava hääle ja nooditunnetusega neiu jäi silma tuntud Prantsuse muusikaprodutsendile Johnny Starkile. Juba järgmisel päeval allkirjastas Stark Mireille’ga plaadilepingu.

Samal teemal

04.10.2019
Suri kuldsilmadega tüdrukuks kutsutud Prantsuse ekraanilegend

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee