Suhted

Kas mees ja naine võivad olla vaid sõbrad ja hoiduda seksist? (40)

Siret Mägi, 20. oktoober 2020 11:49
Reeglina pole naise ja mehe vaheline sõprus võimalik, ütleb psühhoterapeut Katrin Saali Saul. „Erandid esinevad tavaliselt siis, kui  tegemist on grupisõprusega – kus on mitu naist ja meest omavahel sõbrasuhtes või tekib sõprus mingi ühendava tegevuse põhiselt, nt kooli-, töö-, hobi- või trennikaaslastel. Neid seob omavahel mingi ühendav tegevus või intellektuaalne partnerlus, mitte vastastikune tõmme.“Foto: Craig Robinson

Kas Saksa riigitegelase Otto von Bismarcki kuulus tsitaat „Sõprus mehe ja naise vahel nõrgeneb kõvasti öö saabudes“ kehtib ka 150 aastat hiljem? Kas mees ja naine, kes teineteist austavad ja usaldavad, saavad olla lihtsalt sõbrad, tundmata teineteise vastu seksuaalset tõmmet? Naised kipuvad sagedamini arvama, et see on võimalik. Muidugi on mehi, kes kinnitavad puhtsüdamlikult, et neil on häid naissoost sõpru, ja naisi, kes kinnitavad vastupidist. Miks on nii keeruline eristada, kas meie tunded vastassugupoole vastu on romantilised või pelgalt sõbralikud?

Aasta algul tekitas Soomes suurt furoori põhjanaabrite läbi aegade kuulsaima jäähokistaari Teemu Selänne abikaasa Sirpa ülestunnistus, et ei temal ega abikaasal pole mõlemapoolsel kokkuleppel ühtegi vastassoost sõpra. Enamik põhjanaabreid peab perekond Selänne kokkulepet iganenuks.

Samal teemal

20.03.2019
Kallim eelistab oma sõpru meie suhtele! Kas minuga polegi lõbus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee