Kultuur

TOP 10 | Ägedad naisartistid, kelle esinemisi Tallinn Music Weekil kindlasti maha magada ei tohiks! 

Jaane Tomps, 27. märts 2019, 09:36
Foto: Anna Kaneelina
Eile algas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week, mis tähistab tänavu juba oma üheteistkümnendat sünnipäeva. 25.–31. märtsini toimuva festivali kavasse on kinnitatud 170 esinejat 28 riigist, neist 72 Eestist. Et kirevas muusikaprogrammis tõelised pärlid kahe silma vahele ei jääks, toob Naisteleht oma lugejateni 10 ägedat naisartisti, kelle ülesastumisi ei tohiks kindlasti maha magada!

alyona alyona on naissoost hip-hop artist Ukrainast, kes saavutas populaarsuse pärast videosingliga „Рибки” („Kalad”). Viraalhitiks saanud video kogus YouTube' is rohkem kui miljon vaatamist, tagas artistile joonelt hip-hop sensatsiooni ja Ukraina räpi tulevikulootuse staatuse. Tähelepanu äratas ka asjaolu, et Alyona töötab lasteaiaõpetajana. Lugusid temast tõid vaatajateni muuhulgas Ukraina peamised telekanalid, näiteks 1 + 1, ICTV ja TRK Ukraina. Mullu kuulutas alyona alyona välja oma esimese kontserdi Kiievis ning tuuri Ukraina ja Euroopa linnades. Artisti on märganud ja toetanud muusikast kõnelev meedia nii artisti kodumaal kui sellest väljapool, kirjeldades teda kui üht mulluse aasta peamist muusikalist avastust. Teiste seas on Alyonast juttu teinud kanalid nagu The Flow, Comma, Meduza, Karabas Live, telekanal Dozhd ja MTV. Lauluga „Рибки” pälvis Alyona Ukraina maineka auhinna YUNA-2019 nominatsiooni kategoorias „Parim hip-hop hitt”. Tema debüütalbumi ilmumine on tänavuse aasta üks oodatuimaid sündmusi Ukrainas.

Laupäev, 30.03. kell 18:30 Põhjala Tap Room linnalava / Laupäev 30.03. kell 22:00 TMW 2019: Hiphop lava

Anna Kaneelina on laulja ja laulukirjutaja, kes esitab muusikat enda vastilmunud debüütalbumilt. Anna häält on kirjeldatud kui hüüdja häält kõrbes, milles peitub habras jõud. Erinevate emotsioonide kooslus muudab tema muusika ühtaegu verivärskeks, kuid samas küpseks. Anna Kaneelina on urbanistlik maag, kes ei karda jagada oma sisemaailma – võluvat oma haavatavuses ja ebamaises metsikuses. See on eeterlik pop, milles ka tumedust ning sügavust.

Reede, 29.03. kell 21:00 TMW 2019: Made In Baltics & Sony Music õhtu

Red Brut on kooslustes Sweat Tongue ja JSCA osaleva Marijn Verbieseni lavanimi. Sooloartistina on tal väga hea kõrv argihelide, musique concréte'i kompositsiooni ja spontaanse helikollaaži jaoks. KRAAKi plaadiseeria esitles tema samanimelist debüüti, mis salvestati kodus ja kohandati hiljem ümber artisti Jaapani tuuri tarvis. Selle seitse pala dokumenteerivad intuitiivset ja peegeldavat teekonda läbi tundliku amatörismi ja kõrgtasemel musique concréte'i. Artisti peamisteks vahenditeks on kassetid, kuid erinevalt enamikust post-noise paladest on Verbieseni muusika ülimalt isiklik, peenekoeline ja toob esile alati uudishimulikku ning üllatunud meele. Kokku on köidetud helimaastikud, mis koosnevad jõhkratest süntesaatorivõngetest, melanhoolsetest meloodiatest ning tunnetusvabast ja eetrist pärit poeesiast. Kuigi tema muusika juured pärinevad sajandivahetuse eksperimentalismist, hõlmab ja taasdefineerib Red Bruti looming "muusika kui universumi" kontseptsiooni, mille teerajajateks olid John Cage, Daphne Oram ja teised.

Laupäev 31.03. kell 00:40 TMW 2019: Station Narva lava

Siksa on tulevase koreograafilise punkstiilis revolutsiooni viimane esindaja. Pakkumisteta mässamine tellimusel. Vastuvaidlemine klikimagnetismile. See on surmtõsine ja kandiliste bassikäikudega kahe inimese kooslus. Kvalifitseerimata NOISE-FITNESSi juhendaja jagab oma treeningu kolme osasse: kestvus, tugevus ja nende kombinatsioon. Tema poolt välja töötatud "aeroobne viiene vabadus” põhineb ebastabiilsuse ja tasakaalustamatuse tingimustel ning seda ei kohandata osalejate individuaalsete vajadustega. Alates Poola baptismist Magdeburgis 966. aastal on see on kõige hullem reklaam Gnieznole. Endine superkangelanna.

Neljapäev 28.03. kell TMW 2019: Sveta "The Kids Are All Right"

 

Neljapäev 28.03. kell12:00 Eesti Kunstiakadeemia linnalava / Laupäev 30.03. kell 20:15 TMW 2019: Station Narva lava

YASMYN on kõik, mida oled otsinud tänapäeva urban-artistis. Tal on muusikat R&B, souli, trap'i, popi, house'i žanrites ning ta ei karda pürgida kaugemalegi. Talle meeldib oma arvamust oma muusikas väljendada. Kuula ja saad teada, mida sellel huvitaval isiksusel on maailma kohta öelda. Äkki muudab see ka sinu vaatepilti?Kava

Kolmapäev 27.03. kell 17:00 Tallinna Kunstigümnaasiumi linnalava / Laupäev 30.03. kell 13:4 Velvet linnalava / Neljapäev 28.03. kell 23:00 TMW 2019: Sveta "The Kids Are All Right"

Oma uusimal albumil „Seeker“ teeb Saskatchewani laulja-laulukirjutaja Megan Nash koostööd ambient/alternatiivroki pundiga Bears In Hazenmore ja tulemus on hiilgav. See vastandub tugevalt tema eelmise albumi, „Song Harvest Volume One“, kasina kõlapildiga ja viib Nashi laulukirjutamise julgel sammul uutele kõlalistele tallermaadele. „Seeker“ lindistati 2017 talve jooksul koos insener Orion Paradisiga Soul Sound stuudios Reginas tantsustuudioga jagatud ruumides. Asukoha mitmekülgsus pakkus Nashile võimalust oma uue materjali ulatusega vabalt mängida, varieerudes õhulisest „Girl vs Ocean’ist“ hümniliku „Lavender & Leather’ini“. Nagu „Seekeri“ kontsept mõista annab, on Megan Nash vaimset tähendust otsides parasjagu isiklikku rännakut läbi viimas. Valitud meetod rännakuks on läbi muusika ja artistliku visiooni manifestina demonstreerib „Seeker“ Nashi mitmekülgseid andeid laulukirjutaja, vokalisti ja produtsendina – see on nii tema rännaku ühe etapi kulminatsioon kui ka järgmise algus.Kava

Neljapäev 28.03. kell 20:30 TMW 2019: Made In Canada

 

Folkpopi duot nimega Karina peetakse hetkel üheks kõige intrigeerivamaks ja parima vastuvõtu osaliseks saanud indie-kollektiiviks Soomes. Hiljuti 2019 Hyundai Nordic Music Prize’ile nomineeritud kollektiivi iseprodutseeritud debüütalbum „Karina“ ilmus 2018. aasta märtsis ja pälvis Soome meedialt hulganisti kiiduavaldusi. Laule nagu „Bambi“ ja „Täällä sinua juhlitaan“ nimetati aasta parimate pop-palade hulka kuuluvaks. „Haarav kogu sulneid folgihõngulisi ballaade, mis lauldud nende emakeeleks olevas soome keeles,“ kirjutab Ja Ja Ja Music. „Nii muusika kui õrnalt laotud vokaalikihid hoolitsevad kaunilt õhulise kuulamiskogemuse eest ja võimaldavad kuulajal teose tõusudesse ja langustesse täielikult kaduda ka siis, kui nad laulusõnu tingimata ei mõista“. Aastal 2019 on intensiivsete laividega bändil sihiks uut publikut ja uusi territooriumeid enda poolele võita.

Reede 29.03. kell 15:00 Viru Keskuse linnalava / Neljapäev 28.03. kell 18:30 TMW 2019: Intsikurmu Festival õhtu

 

Galina Ozeran ehk Chikiss on vene päritolu laulja, pianist, helilooja ja elektrooniline muusik. Pärast esmaalbumi salvestamist 2003. aastal on ta loonud hulga muusikat alates psühhedeelsest rockist ja post-punkist kuni minimalistliku sündipopi ja elektroonikani. Valgevenes Vitebskis sündinuna kolis ta Peterburi ja elab nüüd Berliinis. Tema lavatee sai alguse noise-punk koosluses „Nervenklinik” 2003. aastal, kust artist liikus edasi psycho-rock kollektiivi „188910”. Vahemikus 2005-9 asutas Galina oma bändi Chikiss. Ta on teinud remikse ja koostööd paljude muusikutega nagu Brian Pyle aka Ensemble Economique, Eva Geist, Milky Toad ja paljud teised. Galina tegeleb popmuusika ning eelkõige „popstaari" kuvandi ümbermõtestamisega. Laval on ta alati üksi, mängides kõiki instrumente ise. Tema DIY lähenemine vastandub popkultuuris domineerivale „mikrofoniga tüdruku” imidžile

Reede 29.03. kell 13:45 Balti Jaama Turg Humalakoda linnalava / Pühapäev 31.03. kell 01:00 TMW 2019: Kalana Saund festivali öö

Ruth Koleva sündis postkommunistliku Ida-Euroopa raskustesse, kuid arenes kiiresti täieõiguslikuks artistiks. Bulgaaria laulja debüütalbum RUTH võitis 2014. aastal BG Radio Awardsi peaauhinna, tuntud produtsent Mark Ronson aga pidas albumit „hämmastavaks”. Tema uusimalt albumilt Confidence võib oodata veel peenemat, kuid võimsamat future souli ja nu jazzi. Kaasaegsete keerdkäikudega liigutava laulude kogumi on koostanud Crooked Waters'i Kan Wakan. Lisaks teeb kaasa bänd, kelle hulgas on Ron Avant (Anderson .Paak) ja Jameel Bruner (varem The Internet). Album on esitatud 2018. aasta Grammy parima R&B Albumi nominendiks. Muuhulgas on Ruth olnud selliste populaarsete ajakirjade nagu Harper 's Bazaar ja Elle kaanel. Ruth esineb tihti koos Bulgaaria filharmooniaorkestriga oma kodulinnas Sofias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee