Inimesed

Andrus Eelmäe: kui sa seriaalides ei osale, siis sind lihtsalt ei tunta 

Silja Paavle, 23. aprill 2019 11:42
Foto: Erakogu

Eesti ühe kuulsama teatripaari last Andrus Eelmäed ei ole näitlejatöös säravate peaosadega hellitatud. Kuid seriaalis «Naabriplika» osalemine muutis kõik – tuli tuntus ja viimaks ka üks peaosadest värskelt lavale jõudnud etenduses «Garaaž».

Üle 20 aasta teatris Vanemuine töötanud ja teist peaaegu sama palju vabakutselise näitlejana tegutsenud Andrus Eelmäe (62) ei salga, et tema elu on suuresti möödunud oma vanemate varjus. Tegelikult ta sel teemal eriti kõnelda ei tahagi. Küll aga ei saa mees mööda faktist, et Eesti kuulsaima teatripaari ehk nüüdseks juba aastaid surnud Herta Elviste ja Lembit Eelmäe perre sündimine teda teatri juurde üldse tõi. «Olen teatriinimeste laps ja teatri laps,» kostab Andrus, kes tegi oma esimesed üleastumised teatrilaval juba varajases nooruses. «Kui lapsi oli lavale vaja, valiti ikka näitlejate lapsed. Niimoodi ma teatrisse kasvasin,» märgib ta.

Teater on olnud Andruse elu ja hingamine läbi kogu tema elu. «Teatrikoolis pole ma kunagi käinud,» ütleb mees, et tema on näitlejaks õppinud praktika käigus ja mängib puhtalt oma intuitsiooni pealt. «Mida rohkem tööd, seda paremaks ma saan,» sõnab ta.

Samal teemal

11.10.2020
ANDRUS EELMÄE: naise tehtud pisikesi kotlette vitsutasin küll hoolega ja sööks kohe veel!
22.04.2019
Näitleja Andrus Eelmäe: „Ma olen alkohoolik. Endisi alkohoolikuid pole olemas.“
06.04.2019
Miks me vaatame vanu teleseriaale aina uuesti ja uuesti?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee