Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 15. märts 2019 17:28
Kohtingu korraldamine pole iseenesest vaevanõudev – keeruline etapp algab siis, kui sa viimaks kaaslasega esimesel kohtingul näost näkku suhtlema pead. Kindlasti tunned sa närvilisust ning võibolla sooviksid olla kusagil mujal. Datemix jagab 12 näpunäidet, et esimene kohting mööduks võimalikult probleemidevabalt ning ilma, et sa kaaslasele endast veidriku mulje jätaks.

1. Tunnista, et oled ärevil 

Tõenäoliselt on ka kaaslane närvis. See teadmine võib teid mõlemaid hoopis rahustada.

2. Küsi küsimusi

Vestlus peaks olema mõlemapoolne. Kui oled tagasihoidlik, siis valmista enne kohtingut mõned küsimused ette, see muudab sind enesekindlamaks.

3. Uuri lähemalt tema lemmikute kohta

Kõigile meeldib vestelda endale huvipakkuvatel teemadel. Kui te avastate ühiseid lemmikuid, annab see hea tõuke järgmiseks kohtinguks.

4. Ära puista südant

Esimene kohting ei tohiks muutuda teraapiaseansiks.

5. Hoidu poliitikast

Öeldakse, et söögilauas ei tohiks rääkida kahel teemal – usust ja poliitikast. Sama kehtib esimese kohtingu puhul. Kindlate veendumuste avaldamisega võid kaaslast ehmatada. Oota mõned kohtingud, enne kui sa poliitilisse diskussiooni laskud.

Foto: PantherMedia/Scanpix

6. Ära valeta

Isegi vaid veidi tõtt väänates, tähendab see seda, et alustad uut suhet pettusega. Suhte arenedes tuleb vale kindlasti päevavalgele.

7. Ära ürita kaaslase saavutusi üle trumbata

Kui ta räägib eelmise suve reisist Londonisse, siis ära proovi seda alavääristada, rääkides, kuidas sa kogu Euroopa läbi reisisid. Ole mõistev ning viisakas.

8. Küsi kaaslase töö, kuid mitte palga kohta

On okei rääkida tööst, kuid esimesel kohtingul kaaslase palganumbri kallale asuda on liig.

9. Ära väldi rääkimist eelmistest suhetest, kuid mingil juhul ei tohi sellega liialdada

Kui kohtingupartner küsib sinu eelnevate suhete kohta, siis vasta, aga ära lasku sellel teemal põhjalikumasse arutellu.

10. Väljenda oma arvamust

Kui kaaslane teeb midagi sinu jaoks häirivat, siis maini seda. Kohtingud pole selleks, et veeta aega ebameeldivas seltskonnas.

11. Ära uuri liiga vara järgmise kohtingu kohta

Sa võid juba teisest kohtingust mõelda, kuid lõpeta esmalt esimene. 

12. Ära alaväärista ennast

Tagasihoidlikkus on ahvatlev – madal enesehinnang mitte. Sa ei pea kõiki oma vigu esimesel kohtingul teatavaks tegema. Naljatlemine, et oled kohtingutes halb, pole samuti hea mõte.