Inimesed

Tuuli Roosma: mulle meeldiks, kui ka Eestis oleks kool eelkõige väärtuskasvatuse koht 

Silja Paavle, 4. märts 2019, 09:45
LIIKUDES ÕPIB PAREMINI: Tuuli on kogenud, et lapsed õpivad liikudes ­paremini. Nende kodukoolis ei pea poisid järjest 45 minutit istuma. Vahepeal saavad nad käia näiteks maadlus- ja jooksukoolis. Või lihtsalt omatahtsi turnida.Foto: Erakogu

Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar ei tee plaane mööda maailma ringi rändamiseks laste koolivaheaegu silmas pidades. Nad võtavad kaksikutest pojad hoopis kaasa ja koolitükid tehakse koduõppel.

Mul on hea meel, et meie lapsed on saanud oma elus just nooremast peast võimaluse õppida ka muus keskkonnas kui klassiruum,» lausub Tuuli (43). Emana on ta veendunud, et laps õpib igal pool. Seepärast on kümneaastased Andres ja Kristjan vanematega alati kaasas ning reiside ajal jäävad muidu tavakooli kolmandas klassis õppivad poisid koduõppele.

Mida see siis tähendab? «See tähendab, et me võtame endale vastutuse laste haridustee jätkumise eest.» Olgu vahemärkusena öeldud, et Tuuli ise on haridus- ja teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool (Huvitavkool.ee) nõukoja liige.

Samal teemal

15. märts 2019, 11:44
FOTOUUDIS | Lastega Toompeale protestima tulnud Tuuli Roosma: tahan neile uhket tulevikku, mida nad ka kasutada saaks
6. märts 2019, 12:31
AAFRIKA OHUD: Tuuli Roosma pere oli silmitsi ebolahirmuga
27. veebruar 2019, 06:12
INTERVJUU | Katrin Lusti bioloogiline kell tiksub: minu tipp võib olla hoopis see, et olen maailma parim ema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee