Foto: Daily Mail/REX/Vida Press
Naisteleht.ee 19. veebruar 2019 11:56
Maailm ootab hetkel pikisilmi hertsoginna Meghani ja prints Harry esiklapse sündi, ent kuna tähtsa sündmuseni on veel veidi aega, heidame pilgu hoopis kuninglikku arhiivi. Vaata ja meenuta sinivereliste lapseootusi läbi aegade!

Kuninganna Elizabeth II oli alles printsess, kui ta 1948. aastal oma esiklast (ja troonipärijat) prints Charlesi ootas.

Foto: Daily Mail/REX/Vida Press

1982. aastal ootas 20-aastane printsess Diana Inglismaa tulevast kuningat prints Williamit. Ta kandis seda sama rohelist kleiti ka pärast poja sündi St. Mary haiglast välja astudes. 

Foto: Bryn Colton/REX/Vida Press

Kaks aastat hiljem oli Diana jälle rase. "Kuninglikud esiklapsed võivad saada küll kogu hiilguse, kuid teised saavad nautida rohkem vabadust," rääkis Diana. "Harry taipab alles vanemaks saades, kui vedanud tal on, et ta pole pere vanim laps. Minu teine laps ei pea tundma samasugust pinget nagu vaene William kogu oma elu."

Foto: Richard Young/REX/Vida Press

Kate Middleton eelistas 2013. aastal prints George'i oodates ampiirlõikelisi kleite koos pintsakute ja kootud jakkidega. 

Foto: Anthony Devlin/AP/Scanpix

2015. aastal enne prints Charlotte'i sündi oma viimast kuninglikku kohustust täites otsustas Kate aga erkroosa mantli kasuks.

Foto: Anwar Hussein/SIPA/Scanpix

Mõned nädalad enne prints Louis'i sündi 2018. aasta aprillis väisas hertsoginna Catherine ülestõusmispüha jumalateenistust.

Foto: SIMON DAWSON/Scanpix

Kuninganna õel sündis kaks last. 1964. aastal ootas printsess Margaret oma tütart leedi Sarah Chattot. 

Foto: ANL/REX/Vida Press

Elizabethi ainus tütar printsess Anne ootas 1977. aastal poeg Peter Philipsit.

Foto: Kevin Holt/Daily Mail/REX/Vida Press

Printsess Anne 1981. aastal vaid paar kuud enne tütar Zara sündi.

Foto: James Gray/Daily Mail/REX/Vida Press

Zara Tindall ootamas 2013. aastal oma esimest tütart Miat, kes kuninglikel sündmustel alati palju tähelepanu pälvib.

Foto: AFP PHOTO/POOL/JOHN STILLWELL/Scanpix

Viis aastat hiljem nägi ilmavalgust ka Zara tütar Lena. Aasta varem pidanuks sündima kuninganna lapselapse ja tema abikaasa Mike Tindalli teine laps, ent vahetult enne jõule tema rasedus katkes.

Foto: Chris Jackson/Scanpix

Yorki hertsoginna Sarah Ferguson ootamas 1988. aastal printsess Beatrice'i, kes on Briti troonipärimisjärjekorras kaheksas. 

Foto: Glenn Harvey/Vida Press

Sussexi hertsoginna Meghan teatas mullu oktoobris, et ootab prints Harry last. Briti värskeim sinivereline peaks ilmavalgust nägema tänavu kevadel. 

Foto: Rogers-George/WPA-Pool/SIPA/Scanpix