Inimesed

Ema sõnul oli Enn Eesmaa lapsena hea poiss: aga kui kooli läks, muutus vallatuks 

Verni Leivak, 23. veebruar 2019 18:33
ISA JA TÜTAR: 1950ndatel Võsul puhates.Foto: erakogu

Keda ei teeks heas mõttes kadedaks, kui erinevad põlvkonnad vähemasti kord kuus pühapäeviti kokku tulevad, et lihtsalt üksteise jaoks olemas olla. Naisteleht oli hiljuti Tallinnas Gonsiori tänaval ühe sellise puhkepäeva pärastlõuna tunnistajaks.

Ja siin nad kõik olidki: ema Linda Eesmaa (98), poeg Enn Eesmaa (72), tütar Andra Veidemann (63), tütretütar Anna-Maria Veidemann-Makko (37) ja tema poeg Henri (7). Laud vastlakuklitega kaetud, hõrgu kohvi lõhn kannust immitsemas. Idüll missugune! Kui pilt tehtud – aga sättimisega läks ju hulk aega –, tegi rahutuks muutunud pesamuna koos emaga minekut. Meie aga jäime Linda, Ennu ja Andraga vanu aegu meenutama.

Ema kasvatatud lapsed

Linda räägib, et kuna 1944. aasta 9. märtsi pommitamise järel oli tema kodu Heeringa tänaval saanud täistabamuse, kolis ta oma Estonia artistist kaasa Enno juurde, kel oli tuba Herne tänava teise korruse kahetoalisest korterist. Seal Enn sündiski. Lindal ei jäänud nüüd muud üle, kui kontoritöölt koju jääda ja pisipõnni eest hoolitseda, sest lauljast abikaasa läks hommikul proovi ja saabus tihti alles pärast õhtust etendust – last ei saa ju üksi jätta.

Andra sündis üheksa aastat hiljem ja täpse pereplaneerimise tulemusena. Nimelt polnud ühiskorterisse, kus naabriks lombakas sõjainvaliid, võimalik perelisa soetada ning see osutus võimalikuks alles siis, kui Eesmaad pisikese kahetoalise korteri said. Sellepärast ongi Ennu-Andra vanusevahe üheksa aastat. Ka mänguseltsilisi neist seetõttu ei saanud. Pigem tuli Ennul vahel täiskasvanu eest väljas olla ja elavaloomulisel õel silma peal hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee