Kultuur

13 nippi, kuidas vabastada kodu halvast energiast (4)

Naisteleht.ee, 10. veebruar 2019 15:30
Foto: Pexels
Kodu peab olema kindlus ja sinna pead naasma hea tundega. Kui aga tundub, et halb energia on kodu üle võimust saanud, tuleb midagi ette võtta. Toome sinuni 13 nippi, kuidas elamine mõnusamaks muuta.

Õhuta!

Selleks et halvast energiast vabaneda, tuleb kõigepealt tube tuulutada. Seega ava kodus kõik aknad! Mis sest, et õues on külm ja tegelikult tahaks need kohe kinni tõmmata. Judisemise asemel klopi läbi ka kõik padjad ja tekid. Usu, pärast seda on su kodu palju mõnusama energiaga.

Põleta viirukeid

Viirukeid on kasutatud aastatuhandeid nii religioossete rituaalide läbiviimiseks kui ka haiguste raviks. Seega on viimane aeg muretseda endale koju kimp viirukeid ja lasta neil mõnus meeleolu luua. Valik on ju suur – võta poest enda lemmiklõhnad ja lase neil meeli rahustada.

Alusta puhtalt lehelt

Enne kui viid enda asjad uude koju, puhasta korralikult kõik sealsed pinnad. Sellisel viisil vabaned eelmiste elanike negatiivsest energiast.

Korista!

Teame ju isegi, kui hea tunne tegijat pärast korralikku kraamimist valdab. Nõnda on igati loogiline, et korralagedus tekitab stressi ja väsimust. Segamini toas pole kohe üldse mõnus olla. Vastupidi, korralagedust vaadates kisub tuju nulli. Seega, mis muud, kui asu seda likvideerima.

Paranda katkine ese või vabane sellest

Kindlasti vedeleb sul kuskil toanurgas mõni ese, mida ei raatsi ära visata, aga ei saa ka otseselt kasutada. Näiteks logiseb taburetil jalg. Kas teadsid, et katkine ese hoiab endas negatiivset energiat ja levitab seda ka su kodus? Seega – kui sa tõesti ei leia tooli putitamiseks vajalikku kümmet minutit, vabane sellest lõplikult. Nõnda pääsed ka esemega seotud minevikust.

Hangi koju kristalle

Pea enne siiski hoogu! Kristalle peab väga hoolikalt valima. Jäta meelde, et näiteks must turmaliin on tuntud negatiivse energiaga võitlemise poolest. Roosa kvarts suudab asendada negatiivsed emotsioonid positiivsetega. Kui oled kristallid koju hankinud, hoia neid elektrooniliste vahendite ligi, nõnda neutraliseerivad need ebatervislikku kiirgust.

Värvi seinad kollaseks

Värvid on su koduses miljöös kesksel kohal. Kollane on just see toon, mis neutraliseerib negatiivset energiat. Pealegi muudab see su kodu näiliselt suuremaks ja lisab toale mahedust.

Helista toas kellukest

Kindlasti lugesid sa seda soovitust kaks korda. Ei saa ju olla nii lihtne, et helistad kellukest ja halb energia kaob? Kuid nii see tõesti on. Tilista kellukest igas toanurgas ja ukseavas. Seejärel sea enda mõttelaad nii, et helilained juhataksid negatiivse energia välja ja positiivne pääseks sisse.

Peeglid, peeglid!

Suur kogus peegleid ei iseloomusta väga edeva, vaid rahuliku meelega inimese kodu. Peeglid nimelt meelitavad koju head energiat ja puhastavad ka meelt. Seega hangi endale tubadesse suurem kogus peegleid ja lase neil õige meeleolu luua.

Puista nurkadesse soola

Oled kolinud uude kohta ja tunned eelmiste elanike negatiivset energiat? Sellest vabanemiseks raputa toanurkadesse soola ja lase sel 48 tundi seista. Kahe päeva möödudes puhasta nurgad kas harja või tolmuimejaga ning viska sool prügikasti.

Eemalda teravad nurgad

Feng shui üks keskseid põhimõtteid on see, et kodus tuleks eemaldada nii palju teravaid nurki kui võimalik. Loomulikult pole see väljakutse kergete killast. Küll aga võiks eelistada näiteks ümara vormiga lambikatteid, ehtelaekaid, vaase või võimaluse korral laudagi.

Eelista neutraalseid toone

Tumedad toonid on iseloomuga ja nõuavad täit tähelepanu. Kodus aga tahaks ju lõõgastuda, mitte tunda tugevate värvide küllust. Seetõttu ole truu pigem tagasihoidlikele toonidele. Muide, tumedal värvil on veel üks miinus – nimelt muudab see ruumi näiliselt väiksemaks, kui see tegelikult on.

Kaitse sissepääse

Akende ja uste kaudu tuleb sisse kogu energia. Et need alad püsiksid puhtad ja ligi pääseks vaid hea, puhasta ukselingid ja aknad veega, kuhu on lisatud sidrunimahla, soola ja söögiäädikat. Pärast seda raputa soola sissepääsude juurde ja kata need jalamatiga. Nõnda takistad halva energia tuppa pääsemist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee