Mitmesugust

Katrin Pauts: olen hea meelega rahvakirjanik! 

Merle Luik, 31. jaanuar 2019 11:00
RAHVAKIRJANIKU AUTOPORTREE: «Oma arust olen otsekohene inimene. Ma ei viitsi teeselda ega poosetada. Mõni ütleks, et kuri ja jõhkra sõnaga, aga no kuidas võtta. Inimestel on üldiselt sageli palju rohkem õelust ja suurt kadedust sees vindumas, kui avalikult välja paistab, aga suhete hoidmise nimel näo ees lipitsetakse,» ütleb Katrin, kui paluda tal ennast iseloomustada.Foto: Kristjan Lepp

Jaanuari keskel avaldatud rahvaraamatukogude laenutuse edetabeli tipus troonib 2018. aasta andmete põhjal krimikirjanik Katrin Pauts (41). Uhke tulemus – eriti, kui arvestada seda, et selja taha on jäänud sellised nimed nagu Andrus Kivirähk, Leelo Tungal ja Erik Tohvri.

Palju õnne tagantjärele! Kuidas sa üldse teada said, et oled enim laenutatud kirjanik?Aitäh! Kõigepealt hakkasid sotsiaalmeedias raamatukogude laenutus­tabelid ette jääma. Peaaegu iga raamatukogu teeb aasta alguses kokkuvõtteid, ja need on tänapäeval kõik ju Facebookis. Siis hakkasid maakonnalehed järjest ühendust võtma ja helistati ka ETVst.

Kuivõrd sa statistikat või neid ­pingeridu üldse jälgid? Huvitavad need sind?Arvan, et iga loomeinimest huvitab salajas, mida tema tööst arvatakse. Olen isegi suurimaid snoobe näinud Facebookis pingeridadega hooplemas – see „haigus“ tabab kohe kõiki, kel mingitesse edetabelitesse asja. Tegelikult on tore, et saadaval on ka numbripõhine statistika, sest muidu hindaks kirjaniku tegevust ainult kriitikud. Eriti sellises väikeriigis nagu Eesti on see väga subjektiivne.

Samal teemal

26.06.2019
Katrin Pauts: saan raamatute laenutushüvitise eest arved makstud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee