Mitmesugust

REISI TARGALT: sõlmi kindlustus, tee dokumentidest koopia ja ära kaota välismaal valvsust! 

Liina Metsküla, 1. veebruar 2019 07:45
OLE TÄHELEPANELIK: Inimesed kipuvad reisil valvsust kaotama ja ülearuseid riske võtma. Kui oled langenud dokumentide varguse ohvriks, pöördu saatkonna või aukonsuli poole.
Välisministeeriumi poole pöördutakse väga sageli, sest tihti avastatakse vahetult enne reisi, et reisidokument on aegunud või iga hetk aegumas. Seetõttu paneb välisministeeriumi konsulaarabi büroo esindaja Tiina Kallasmaa inimestele südamele, et reisi broneerides heidetaks pilk ka passile või ID-kaardile.

«Kui selgub, et dokument on aegunud, uuritakse meilt, kas välisministeerium annab mingi paberi, et saaks ikkagi reisile minna. Kahjuks ei ole see võimalik,» lausub Tiina. Samuti annab konsulaarabi töötaja nõu kontrollida laste reisidokumente – sagedased on needki juhtumid, kus enda passi kehtivust teatakse, aga lennujaamas selgub, et lapse dokument on aegunud. Juhul kui passi või ID-kaardi aegumine avastatakse veidi varem, on võimalik teha politsei- ja piirivalveametis kiirpass (ID-kaardi valmimiseks kulub viis tööpäeva, kiirpassile kaks päeva).

Samal teemal

03.01.2019
PÕNEV HOBI! Tallinlanna Annely käib reisimas, et püüda kauneid liblikaid
02.01.2019
VALID PUHKUSEREISI? Nelja lapse ema Liina Pulges: "Enne lastega reisile minekut tasub teha eeltööd."