Kultuur

KOHVISÕLTUVUSEST PRIIKS: kuidas hommikuti ilma kohvita silmi lahti saada? (23)

Naisteleht.ee, 27. jaanuar 2019 09:10
Hommikused võimlemisharjutused panevad kehas vere liikuma ja see äratab sind tõhusalt.Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui oled hommikuti harjunud kruuside viisi kohvi kaanima, ei pruugi sa ilma selleta end enam käima saada. Kui kohvi ei ole või soovid selle joomise sõltuvusest priiks saada - kuidas end hommikuti ilma kohvita turgutada?

Siit leiad mõned kavalad nõksud.

·  Vaheta äratajat. Vana äratuskell ja tuttav mobiiliheli on sind ilmselt surmani ära tüüdanud ja ei motiveeri voodist välja kobima. Hea ärataja on ka päevavalgus – jäta õhtul kardinate vahele pragu, soovitab Levi.

·  Ära lükka kella edasi. Väga inimlik on hommikul kella viie minuti kaupa edasi lükata ja edasi magada. Kuid – selmet seda teha, vajuta kell küll edasi helisema, kuid magamamineku asemel tule voodist välja ja tee midagi, mida sulle meeldib. Ja alles siis, kui kell uuesti heliseb, asu vajalike toimingute kallale.

·  Pane tuled põlema. See kiirendab su ärkamisaega.

·  Võimle. Hommikused võimlemisharjutused panevad kehas vere liikuma ja see äratab sind tõhusalt.

· Kuula valjult oma lemmikmuusikat. See äratab alati, veel paremini teeb ta seda, kui sa leiad aega teha ka mõni tantsusamm.

· Naera. See suurendab kehas hea tuju hormoonide arvu ja alandab stressitaset, naermine aitab sul end ärksamana tunda. Kui muidu ei tule naer peale, vaata kasvõi mõnd naljakat YouTube'i videot.

· Suhtle parima sõbraga. Hommikuste tegemiste kõrvale võid rääkida oma parima sõbraga, see teeb tuju heaks ning nii on mõnus päeva alustada.

· Liiguta end. Kui hommikune võimlemine ja lemmikmuusika järgi tantsimine ei aita, mine hommikul trenni. See on päevale parim start.

· Joo rohelist teed. Hea küll, see sisaldab ka pisut kofeiini, kuid oluliselt vähem kui must kohv. Lisaks näitavad uuringud, et see mõjub hästi tervisele.

Samal teemal

23.11.2017
Viis märki, et oled kohvisõltuvuse küüsi langenud
21.10.2016
Kohvisõltuvus on tervislik?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee