Inimesed

Sõbrannad Eve ja Heidi pärast seikluslikku Nepali reisi: „Kui tore on minna õhtul hambaid pesema kraaniveega!“ 

Verni Leivak, 2. veebruar 2019 14:56
MEIE AJA KANGELASED: Heidi ja Eve. Daamide keskel poseerib giidi tütar Khundyan Sherpa, kes sel retkel esimest korda isa assisteeris.Foto: Erakogu

Peab ikka iseloom olema, et endale vabatahtlikult vintsutusi otsida! Eve Selberg ja Heidi Niinepuu panid end proovile Nepalis – riigis, mille keskmine kõrgus merepinnast on maailma suurim.

Juristiametit pidav Eve ja õpetajana töötav Heidi on sõbrannad juba lapsepõlvest saati. Nagu arvata võib, polnud Nepali reis daamidel sugugi esimene ühine meele ja keha proovilepanek. Kuigi Eve külastas Nepali juba mitmendat korda, on siiski mõlema naise varasem matkakogemus päris korralik. Koos on matkaradu tallatud nii Assooridel kui ka Eestimaa varakevadises looduses.

Nepali pääsemisest unistas Heidi juba lapsena. Kodusel raamaturiiulil laiutasid 1960ndatelgi uhkelt sellised teosed nagu «Lumetiiger» sarjast «Maailm ja mõnda» ja «Mäetippudel pole jumalaid». Isegi aastakümneid hiljem toitsid need raamatud Heidi unistust seda mägist maad külastada, täpsemalt Himaalaja mäestikku. Ometi sai mõte pikaks ajaks maha maetud. Kord sattus Heidi aga pedagoogina eneseabikoolitusele, mis tagantjärele unelmate reisi kätte mängis. «Koolitusel osalejad pidid kirja panema oma elu suurimad soovid. Sõna «Nepal» ma sinna suurte tähtedega ka kirjutasin. Ja nagu öeldakse: soovidel on kalduvus täituda,» tõdeb naine.

Samal teemal

03.02.2019
PÕNEV HOBI! Tallinlanna Annely käib reisimas, et püüda kauneid liblikaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee