Mitmesugust

Aastakümneid inimesi aidanud parapsühholoog Žak Stepanjan kritiseerib selgeltnägijate saadet: «Usku meie tegemistesse sellest juurde ei tule.»  

Verni Leivak, 30. jaanuar 2019 12:37
SURRA-MURRA: Žak Stepanjan Tallinna kesklinnas asuvas vastuvõtukabinetis. Temalt saab abi Monika: «Mul oli 2016. aastal südameoperatsioon ja ma ei taastunud hästi. Kaal tõusis meeletult ja pidasin end mahakantuks. Nüüd olen Žaki abil kümne kuuga peaaegu kümme kilo alla võtnud – sain temalt nii psühholoogilist kui ka muud abi. Peale kõige avanesid mulgi selgeltnägemise «aknad», nii et hakkasin asjaga vaikselt tegelema. Näiteks kaotatud asju leian küll vahel üles.»Foto: Robin Roots
Olid kord kolm armeenlasest venda Stepanjani. Kahest vanemast, Albertist ja Žakist, said parapsühholoogid. Noorimast, Vladimirist, sportlane ja treener. Kõik nad otsustasid Eestisse elama tulla.

Keskmine vend Žak (57) on praegu vellekestest ehk kõige vähem tuntud, ent mingem korraks ajas tagasi. 1978. aastal otsustas Aserbaidžaani pealinnas sündinud armeenlane Albert Stepanjan kaeda oma silmaga Tallinna – seda keskaja pärli. Külaskäigule andis tõuke Tallinnfilmi menuki «Viimne reliikvia» venekeelne variant ja Georg Otsa esituses kuuldud lummavad laulud. Filmist saadud mulje tugevnes kohapeal veelgi ja juba järgmisel aastal saabus Albert Eestisse kolm aastat noorema venna Žaki seltsis.

Samal teemal

12.04.2019
„Selgeltnägijate tuleproovi” kandideeriv rituaalnõid: avastasin, et maailm on teistsugune, kui viieaastasena oma vanaema hauakivi puutusin
12.04.2019
GALERII | Vaata, kes soovivad osaleda „Selgeltnägijate tuleproovi” uues hooajas
01.01.2019
MAAGIAUURIJA: „Soov sõna jõudu uskuda on meis endiselt olemas.“
30.00.2019
Brigita Murutar elust kasiinosõltlase kõrval: „Häbi oli lähedastele tunnistada, miks meil rahast puudu tuleb.“