UUED SÕBRAD: «Mul on tõesti tunne, et sain endale juurde 20 uut sõpra,» kirjeldab Mai noortetoimetust, kes «Novas» kaasa lööb.Foto: Stanislav Moshkov
Helle Rudi 23. jaanuar 2019 07:43
Mai Palling on telemajas tagasi! Päevakajalises «Ringvaates» karastunud reporteri uus väljakutse on teleekraani ette meelitada noored, kel muidu jagub silmi ainult YouTube’i jaoks.

Mai Palling on telemajas tagasi! Päevakajalises «Ringvaates» karastunud reporteri uus väljakutse on teleekraani ette meelitada noored, kel muidu jagub silmi ainult YouTube’i jaoks.

2017. aasta oktoobris istus Mai (32) «Ringvaate» toimetuse diivanile ja ütles, et lahkub saatest. See polnud üldse nii dramaatiline, kui arvata võiks – pastakad ei lennanud, vandesõnu ei lausutud. «Arvan, et meeskonnatöös peab iga liige endast kõik andma. Kui keegi annab kasvõi 20% vähem, peab keegi teine selle võrra rohkem pingutama,» selgitab Mai lihtsat matemaatikat. Kolleeg ei soovinud teisi alt vedada ja tundus mõistlik sulgeda üks uks, et uued saaks avaneda. Pealegi oli naine «Ringvaate» kõrvalt seotud mitme teise teleprojektiga. «Ka noor inimene ei jõua kõike korraga,» tõdeb teletegija ja soovitab teistelgi elus valikuid teha. Ühe ukse sulgumises polnud kübetki hirmu, sest kõik sujus iseenesest.

Peaaegu sama ootamatult helistas möödunud aasta augustipalavuses ERRi elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi. Jälle oli ajastus õige. Mai oli just töid-tegemisi tagasi tõmmanud, et valmistuda poja Pauli (7) kooliminekuks. «See oli väga õige otsus. Nägin, kuidas Paul pärast koolipäeva väsis ja minu tuge vajas,» lausub ta tagasi mõeldes. Pikka juttu Karmeliga ei aetud. Piisas vaid kolmest sõnast. «Minu jaoks on lapsed, noored ja muusika need teemad, mis kõige rohkem sütitavad. Põhimõtteliselt on need nüüd igas noortesaates «Nova» olemas,» lausub Mai.