Mitmesugust

Talisuplus on eestlaste uus rahvussport. Kas see ikka sobib kõigile? (2)

Silja Paavle, 23. jaanuar 2019 13:00
HEA ENESETUNNE: Aile Kaljola tervisele on talisuplus palju head teinud. Ta nakatub märksa harvem külmetusviirustesse, kadunud on akne ja tüütud migreenid.Foto: Erakogu

Mõte kõleda talvetuulega jäisesse merevette ronida paneb ka suure osa talvelembidest õlgu väristama. Kogenud talisupleja Aile Kaljola sõnul pole aga hullu midagi.

Aile Kaljola (42) sattus talisupluse juurde juhuslikult viis aastat tagasi aastavahetusel. Et naine imetles juba varem jäises vees lustijaid, ei mõelnud ta abikaasa Erviniga pikalt, kui tuttav paar nad Pirita jõkke suplema kutsus. Sellest hetkest harrastavad nad talisuplust katkematult ja Ailest sai koguni Tilgu sadamas koguneva talisuplejate grupi „Tilgu hülged“ üks eestvedajatest.

Aile kinnitusel on talisuplus tervisele palju head teinud. Nii nakatub ta selle harrastusega tegeledes palju harvem külmetusviirustesse. Kui mõni tõbi teda tababki, möödub see kiirelt. Naine on koguni katsetanud, et üks sulps jäisesse vette aitab nohu ennetada – seda tuleb teha kohe, kui tekib tunne, et nohu kipub ligi hiilima. „Haigestumise alguses hakkavad vere valgelibled viirusetekitajatega võitlema. Külma vette minnes väljastab keha aga veel topeltkoguse valgeliblesid, aidates saabuva viirusega toime tulla,“ selgitab ta.

Samal teemal

23.01.2019
Anu Saagim: talisuplus on parem kui ükski antidepressant!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee