Inimesed

Kadri Hinrikus: «Lastele võib kirjutada ka leinast ja surmast.» 

Naisteleht, 2. mai 2018 06:00
Foto: Erakogu

«Olen nüüd vaba­kutse­line kirjanik. Teen kõvasti tööd ja olen rõõmus, et saan tegeleda sellega, mis mulle tõeliselt meeldib,» ütleb endine ETV uudisteankur Kadri Hinrikus, kel on praegu trükikojas juba kümnes lasteraamat.

Kadri Hinrikusel on erakordselt soojad pruunid silmad, mis oskavad vaadata väikese inimese südamesse. Ta teab, mis paneb muretsema mudilase ning mille pärast põevad koolilapsed. Kadri raamatud räägivad elust ausalt, ja ausust oskavad lapsed hinnata. Naise tööst peavad aga lugu ka täiskasvanud. Aprillikuu tõi talle toreda uudise: tema viimane raamat «Katariina ja herned» pälvis Tartu lastekirjanduse ehk Lapsepõlve auhinna.

«Eks see teeb ikka rõõmu,» ütleb Kadri. «Üks asi on see, kui mu raamatud meeldivad lastele, see on väga tähtis. Aga ka suurte inimeste ja kirjandusžüriide tunnustus on alati toetav ning rõõmutekitav. Hea sõna aitab ikka.» Tema jaoks on Tartul ja Lapsepõlve auhinnal eriline tähendus, sest osa oma koolivaheaegadest veetis Kadri just selles väikeses puust linnas. «Ühel perioodil, millalgi kaheksakümnendatel aastatel, elasid mu vanavanemad Tartus ja käisime seal vahel külas. Neil oli Tihase tänaval pisike maja ja suur aed, kus mamma kasvatas lastelastele herneid ja maasikaid. Nii et see Tartu Lapsepõlve auhind läks mulle eriliselt hinge.»

Samal teemal

22.05.2019
Kadri Hinrikus: päris hea tunne, et enam ei ole kogu aeg pildil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee