Suhted

UURIMUS: seks eksiga ei pruugigi laastavalt mõjuda (3)

Ohtuleht.ee, 15. november 2018 09:50
Foto: PantherMedia / Scanpix
Lahkuminekuseks ei tarvitsegi olla nii problemaatiline, kui on tavaks arvata. Seks endise kallimaga ei pidurda tingimata suhte purunemisest ülesaamist ja eluga edasiliikumist, väidab vastselt ajakirjas Archives of Sexual Behaviour ilmunud uurimus.

Detroiti ülikooli Wayne State University teadlased küsitlesid 113 hiljuti partnerist lahku läinud inimest ning uurisid, kas neil on olnud varasema kallimaga füüsilist kontakti, mis tunde see tekitas ja kui suurt kiindumust nad endiselt tunnevad. Kaks kuud hiljem paluti osalejatel kirjeldada seksuaalseid kokkupuuteid eksiga ning päriti taas kiindumuse kohta.

Need, kel olid eksi vastu siiani tunded, sattusid tõenäolisemalt temaga voodisse. Kuid armuvaevade ja teravdatud igatsustunde asemel valdas neid inimesi teiste lahkuminejatega võrreldes positiivsem ellusuhtumine.

Uurimuse põhiautor Stephanie Spielmann lausub, et range soovitus eksiga intiimsuhtest hoiduda võib olla alusetu – tähtis on ajend. Sama kinnitab Briti uudistelehele The Independent psühholoog Madeleine Mason Roantree: „Kas inimesed üritavad oma eksi tagasi võita? Või on seks osa hüvasti jätmise protsessist? Esimesel juhul võib olla parem seksist hoiduda ja töötada uue, parema suhte leidmise nimel.“

Samal teemal

13.09.2018
Kas oled tõesti endisest kallimast üle saanud või vaid petad ennast?
10.09.2018
Kunagised kallimad Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas: „Lahkuminek on alati keeruline!“
28.08.2018
Mis on tõhusaim viis eksist üle saada? Teadlased selgitasid välja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee