Kultuur

Katse: mida annab D-vitamiini määramine verest? 

Silja Paavle, 15. november 2018, 12:25
KANNATLIKKUST ON VAJA: Kuigi kuu ajaga alanenud D-vitamiininäit tekitas artikli autoril soovi seda iga päev rohkem tarbida, on mõistlik siiski piiri pidada. D-vitamiini üledoos head ei tõota.Foto: Daisy Lappard

Kõik justkui teavad, et meid kimbutab D-vitamiini puudus. Samas ei teata, kui madal see tase on ja kui täpselt seda võtma peaks. Toon selguse majja.

Kuigi viimastel kuudel kimbutab mind üsna püsivalt väsimus, lähen Qvalitase arstikeskusesse verd andma üpris enesekindlalt. Olen ette otsustanud, et D-vitamiiniga on mul kõik korras. On ju selja taga päikeserikas suvi, mil sai palju vabas õhus mõnuleda. Lisaks saabusin just nädalaselt reisilt Prantsusmaale, kus kodumaise halluse asemel tervitas samuti nädalapikkune päike.

Millal peaks D-vitamiini taset laskma vere kaudu määrata? Qvalitase arstikeskuse peaarsti Toomas Põllu sõnul on üks kriteerium see, kui päevakorda kerkib mure tervise pärast. Samuti võiks sellele mõelda alalise väsimuse, seljavalude ja seletamatute luuvalude korral, mida varem pole olnud.

Samal teemal

25. jaanuar 2019, 14:10
ENNETA TÕBESID: neli toidulisandit, mis aitavad sul terve püsida
21. detsember 2018, 12:35
Viis tervislikku kingiideed pühadeks
14. detsember 2018, 18:16
VIDEO | Harjutus, mis aitab seljavaludest vabaneda
20. november 2018, 10:50
Ohhoo! Piimatooted teevad naha ilusaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee