Kultuur

Noor naine, kelle nägemine ootamatult halvenes: „Kõik, mis vaateväljas ninast allapoole jäi, oli must maa.“ 

Triin Raestik, 8. november 2018 12:18
EHMATAV DIAGNOOS: "Kui hoian mõlemad silmad lahti, näen kenasti, kuid ainult vasaku silmaga vaadates ei suuda ma näiteks ühtegi sõna kokku lugeda. Nii jääb see alatiseks," tõdeb Mari-Liis.Foto: Daisy Lappard, erakogu

Silma võrkkesta irdumist peetakse üldiselt eakamate haiguseks, kuid erandjuhtudel võib see tabada ka noori. Just nii juhtus tallinlanna Mari-Liis Suviga.

Mari-Liis (28) pole kunagi väga suur silmameigi tegija olnud ja silmapliiatsit kasutab samuti harva, kõigest paar korda aastas. 2013. aasta suveõhtu oli üks neist vähestest kordadest, kui naine silmapliiatsi välja otsis. Vasakut silma kinni pigistades ja peeglisse vaadates avastas naine ehmatusega, et ei näe paremat silma meikida.

"Ma ei näinud lihtsalt uduselt, vaid nägemises oli justkui vint sees, mis osa vaateväljast ära lõikas,» püüab ta kirjeldada. Umbes nädala pärast eraarsti juurde kontrolli minnes selgus, et lahti on midagi väga tõsist. Mari-Liis saadeti kohe Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikusse, kus ta eelisjärjekorras vastu võeti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee