Inimesed

Noortekoondise mänedžer Ljubov Lobõševa: „Tegin kodakondsuse juba aastal 1994. Aga see ei tee mind veel eestlaseks. “ (16)

LISA KOMMENTAAR

aare 4. november 2018 10:31
saage aru et siin kriisates et oled venelane,,,ei oota paraku teistpoolt piiri teid keegi,,kuna olete juskui reeturid,,nii et,,
mx35 3. november 2018 19:26
üks jekaterina ütles et eestlased ei taha integreeruda... Minu arust6 ei taha integreeruda venelased kes minimum 25 aasta jooksul pole eesti keelest midagi aru saanud ega seostanud end selle maaga... nende jaoks on venemaa ja kõik..pruugib vaid sellisel raskekujulisel mittekeele õppuril sattuda rootsi .. norrasse.. kui poole aastaga on keel suus.. ja integreerumise aldis... Ainus mida mina mõistan on see et venemaa piirilähedus mõjub halvavalt vene keelsetele lõimujatele... satuksid nad näiteks tundmatu aafrika suguharu aladele elama.. kus pealik ütleb 6 kuud siis räägite laksuga keelt...
tüüplised eesti emad välismaal 3. november 2018 17:28
Sa ise võib-olla ei ole, aga su lapsed millegipärast ei tea eestlusest midagi...
globalistile 3. november 2018 17:27
võta tagasihoidlikumalt.
Elukutseline Setu 3. november 2018 14:22
Hoidku jumal meid selle eest, et kõik venelased jeestlasteks hakkaksid. Aus ja oma (Eesti)maad armastav ehtne venelane on ikka sümpaatsem kui mingi juurtetu jeestlane.
Vana viikingite tarkus 3. november 2018 10:47
Katsu seda venemaal ja hiinas siis lüüakse sind maha. Kui sa hundi moodi ei ulu söövad su ära! Sest sa ei ole hunt!
mees metsast 3. november 2018 09:39
See on ju loomulik, et rahvust ei saa muuta. Loll arusaamine, et peame venelasest tegema eestlase, aga inimene, kes Eestis elab ja töötab, peab oskama eesti keelt ja olema riigi patrioot!
peeter. 3. november 2018 07:02
Niikaua kui meil käib inimeste sildistamine rahvuse järgi ja seda kogu aeg võimendatakse pole me eriliselt jätkusuutlikud.

vene värk 3. november 2018 05:12
Ega pass ja kodakondsus ei teegi venelasest eestlast - see on kinni ikka kahe kõrva vahel. Kingissepal olid ka eesti dokumendid...
penn 3. november 2018 01:52
Poisid, paluks adekvaatseid kommentaare. Milleks selles teemas Putin? Küsimus on ikka selles, et kas ERR-i poolt on õige tähtsale ideoloogilisele tööle värvata vale passiga inimest. Sama ettevõtmine "Taklaja passi" kodumaal see Eesti kodakondsusega isikul tõenäoliselt ei õnnestuks. Nii-et Eesti riik näitas Taklaja ametisse võtmisega suuremat demokraatiat kui idapiiri taga unistadagi saab. Aga mänedžer Ljubovi artikkel on käisest välja venitatud. Taklaja abiks. Umbes et me pealtnäha võõrad võime tegelt olla kõik omad. Ainult usaldage pimesi meid.
Onu Jaak 2. november 2018 23:24
Veel veidi aega ja siis saavad teist ka inimesed. Putin on oma impeeriumi ambitsioonidega üle pingutanud ja hävitab selle tulemusena Venemaa peaaegu täielikult. Hoian kogu südamest Putinile pöialt, et nad teda liiga varsti ei pooks, sest tublimat Venemaa vaenlast kui tema, pole olemas. Venemaast saab marginaalne, Poola suurune puruvaene riik ja inimesi, kes tahavad ennast venelasena tunda enam välismaale ei jätku. Pooltest venelastest saavad hiinlaste orjad.
Ljubale 2. november 2018 21:50
Ilusal tüdrukul on õigus. Kui sul on eesti kodakondsus -oled eestlane. Rahvus on sisetunde küsimus, kuidas sa ennast määratled ,eestlane, venelane, juut või mustlane. Keeleoskus ei tee kedagi eestlaseks, venelaseks vm. NSVL liigitati rahvuste järgi. Meie riigis pole rahvus tähtis. Kõik meie riigi kodakondsed on võrdsed. Vene kodakondsusega inimesed on võõrriigi kodanikud rääkigu mis keelt tahes ja neile ei kehti kõik meie kodanike õigused. See on igal pool maailmas nii. Meie riigis ei tohi keegi liigitada inimesi meie venelane, meie juut, meie neeger vm. See pole kooskõlas meie põhiseadusega
ma niisama.... 2. november 2018 20:40
minu arust oleks mõiste "meie venelane" just eestlase poolt öelduna kõige õigem ja kõige ausam ja kõige "austavam" mis siin elavate venelaste kohta võib öelda! st, et eestlased on "võõra" omaks võtnud...näiteks kostja vassiljev või aleksei turovski... kui ikka austab/teab/oskab siinset kultuuri ja keelt ning ei ähvarda iga kell venemaa uue okupatsiooniga, siis rohkem polegi vaja eestlase poolehoiu võitmiseks...
ilus tüdruk 2. november 2018 20:33
vaat nii, mina valdan saksa keelt, mitte ainult ei räägi ja kui ma tahan elada Saksamaal, teen läbi kõik need koridorid aga ega ma seepärast sakslane ole, rahvus ju jääb. kaks iseasja on rahvus ja kodakondsus. et venemaal teisiti?
poluvernik 2. november 2018 20:23
ei saa aru, milles probleem? Kes Sa, Ekaterina, siis tahaksid olla, kui oled ja jääd venelaseks. Kelleks Sa end ise pead, on ju ainult Sinu asi. Mina näiteks olen poluvernik ja ei nuta, pean ennast eestlaseks ja asi mutt.
jaak 2. november 2018 20:19
ei tahaks ka türklane olla, kui seal elaks. ikka eestlane. loomulik ju.