Ilu ja mood

MEHE TEEJUHT: kuidas valida kehatüübiga sobivat aluspesu? 

Ohtuleht.ee, 29. oktoober 2018 20:28
Foto: Pixabay
Võib üsna kindlalt öelda, et mehe enesekindluse vundamendiks on aluspüksid. Pesu, trussikud, alukad – kui jalas on hea, mugav, puhas, hästi istuv ja mitte sügelema ajav paar, siis on ikka kindlam tunne küll härjal sarvist või naisel ümbert kinni haarata. Aga just hästi istuvate ja jalas mugavate aluspükste leidmine ei pruugi olla liiga lihtne. GQ on kirjutanud pika jutu meeste pesu teemal – vahendame sellest kokkuvõtlikult peamist ehk seda, millist sorti alukad sobivad erinevatele kehatüüpidele.

Trussikud: toekate reitega ja hästivarustatud meestele

Seda sorti aluspükse on olnud näha näiteks David Beckhami ja Cristiano Ronaldo jalas. Põhjus: need on parim valik meestele, kel on toekad ja tugevad reied. Säärtega aluspüksid kipuvad jämedamate reitega meestel päeva peale üles rulluma – seda on läbi kitsamate pükste näha ja kindlasti on see ka ebamugav.

Ka on trussikud hea valik lühematele meestele – kui jalgu on rohkem näha, paistavad need pikemad ja ka mees ise seeläbi veidi vähem päkapikk. Ning ka on need hea valik meestele, kel suurem meheau.

Bokserid: meestele, kes tahavad õhku

Bokserid ehk sisuliselt pesuna kantavad lühikesed püksid on aluspükstest kõige avaramad, võimaldades istmikule ja mehevarustusele seega kõige rohkem hingamist. Sel on aga oma hind: tuge need varustusele suurt ei paku.

Klassikaliselt on bokserid lohvakad ja ülalt kokku kroogitud. Madalal rippuv alumine osa tähendab aga ka seda, et mehevarustus võib liikumisel hakata vastu tekstiili hõõrduma.

Bokserid on eeskätt hea valik magamisriietuseks. Kuid tänapäeval toodetakse ka veidi liibuvamaid ja kitsamaid ning laia kummist ülaosaga boksereid, mis eeskätt võiks sobida meestele, kel peenemad reied ja väiksem istmik.

Boksertrussikud: pikematele meestele (ja ka laiema tagumikuga meestele)

Meil nimetatakse seda tüüpi pesu lihtsalt bokseriteks, aga tegelikult on need klassikaliste bokserite liibuvamad ja moodsamad vennad. Pükste keskosa on lühikeste säärtega enam-vähem samal joonel, mõnikord on sääreosad veidi pikemad.

Viimastel aegadel kõige populaarsem meeste aluspesu stiil. Need pole nii paljastavad kui trussikud ja pakuvad mehevarustusele märksa rohkem tuge ning kindlust kui laiad klassikalised bokserid.

Toekamate reitega mehed võiksid valida veidi pikema lõikega ja mitte liiga kitsad bokserid. Sama kehtib meestele, kel toekam tagumik.

Kõrgem vöökoht teeb bokserid heaks pesuks ka pikematele meestele, kel näiteks kummardudes muidu kipuvad teksad alla tõmbuma ja pragu paljastama.

Hipsterid: saledamatele meestele

Inglise keeli trunks/hipsters. Sõna „trunks“ on eesti keeles kasutatud eeskätt ujumispükste tegumoe kohta. Hipsterid on teadagi kes.

Rõivadisainerite uusim looming, hakkas ilma tegema koos superliibuva teksamoe levikuga. Boksertrussikute lühem stiil, sääreosa on veidike suunaga keskelt väljapoole kärbitud.

Istuvad jalad veidi lõdvemalt kui bokserid ja on nii hea valik saledamatele meestele – tugevate reitega mees võib leida, et sääred rulluvad üles. Ka ei jäta need kõhna mehe reite ümber liigselt tekstiili, näidates teda nii veelgi kõhnemana. Aga kuna vööosa on madalama lõikega, sobivad need püksid ka meestele, kes tahavad naistele võimalikult suures ulatuses oma treenitud kõhulihaseid näidata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee