Suhted
Elukaaslane võib dieedi pidajale või trenniga alustajale olla suureks toeks, kuid ka nuhtluseks, kes tema püüdlused ära nullib

Kallim nurjab dieedi: „Ole nüüd, mis see väike amps sulle ikka teeb!“ 

Katrin Helend-Aaviku, 20. oktoober 2018 00:01
„KINDEL, ET SA PITSAT EI TAHA?“ Kaaslane ei pruugi ahvatlevat kiirtoitu ja magusat koju tuua kaugeltki pahatahtlikkusest. Harjumuse jõud on tugev. Kui see tervislikule režiimile läinud osapoolt painab, tasuks neid naudinguid lubada endale kodust väljaspool.Foto: Vida Press

„Mõtlesin, et kui alustan tervislike eluviisidega – loobun suhkrust ja hakkan käima kaks korda nädalas trennis –, saab selle juures olema kõige raskem võitlus iseenda ja oma vanade harjumustega. Aga oh ei, see polnudki suurim mure. Raskeim oli hoopis hakkama saada sellega, et elukaaslane jätkas süüdimatult magusa ja kiirtoidu kojutassimist,“ räägib 30. aastates Tiia naerdes. Jah, nüüd juba naerdes, sest praeguseks on asjad omavahel selgeks räägitud ja mees ei vii teda enam kreemikookidega kiusatusse.

Oled nõuks võtnud, ja mis veelgi olulisem, lubanud iseendale („Seekord mõtlen seda tõsiselt!“), et homsest hakkad („Jah, nüüd olen selleks valmis!“) järjekindlalt kas dieeti pidama, tervislikumalt toituma või trenni tegema. Olgu siis soovitud ootuseks kaalu langetamine või lihtsalt parem enesetunne ja rohkem energiat. Mis seal ikka, tore plaan!

Aga kuidas su teinepool sellesse suhtub? Jah, just nimelt tema. Kas ta on valmis sind igati toetama, ergutama, innustama, tagant utsitama, kiitma ja kõigist ahvatlust tekitavatest toitudest eemal hoidma? Või arvad, et oled piisavalt tugev, saad üksi hakkama ega lase teleri ees kartulikrõpse ja piimašokolaadi vohmival elukaaslasel end grammigi oma seatud eesmärkidest kõrvale lükata? Ei vaidle vastu, see võibki nii olla. Aga samas ei maksa ka partneri toetuse tähtsust alahinnata.

Samal teemal

15.04.2021
KÕHT ON KOGU AEG TÜHI? Nende nippidega saad lahti piinavast söögiisust!
21.11.2020
AINEVAHETUS TÖÖLE: viis toitu, mis aitavad kaalul kiiremalt langeda
22.10.2018
Kuidas tervisliku eluviisiga alustavat partnerit tema püüdlustes toetada?
12.10.2018
Vein, stress ja veel neli üllatavat asja, mis kõhu punni ajavad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee