Mitmesugust

Mis on veganikosmeetika? 

Helen Perk, 18. oktoober 2018 14:23
Foto: Helen Perk

Veganikosmeetika saavutab ilutööstuses järjest suuremat tähelepanu ja mitmed tavakosmeetikamargid on hakanud põhitoodete kõrvale pakkuma veganitooteid.

Ilumaailm liigub üha enam kemikaalidest vaba elu suunas. Kuid peale selle, et jälgida kullipilgul, kas tegemist on loodusliku ja orgaanilise tootega, tasub tähelepanu pöörata valmistamise eetilisele poolele. Veganshop OÜ esindaja Helen Tintse sõnul on veganikosmeetika tootmise oluline külg loomkatsetest loobumine.

Ehk teisisõnu: tegemist on ainult taimset päritolu komponentidest koosneva kosmeetikaga. Võib-olla üllatub nii mõnigi, et üks levinumaid loomseid komponente ilutoodetes on lambarasvast saadav lanoliin. Seda kasutatakse huulepulkades ja -läigetes, kuid ka juuksehooldustoodetes. Või et punastes huulepulkades väga levinud värvainet karmiini saadakse emaste kilptäide purustamisel. 100 g karmiini jaoks purustatakse 15 000 kilptäid! Loomasarvedest ja -karvadest toodetavat keratiini kasutatakse laialdaselt juukse- ning küünehooldustoodetes. Populaarset vananemisvastaste kreemide toimeainet kollageeni saadakse näiteks kanajalgadest ja loomasarvedest. Need on üksnes mõned loomsed komponendid.

Samal teemal

03.11.2018
VIDEO | Vegan vastab: kas inimene tohib liha süüa? Aga lemmikloom?
18.10.2018
Veganite mure: milline kosmeetika on toodetud julmusevabalt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee