Ilu ja mood

ÄRA KEERA PILTI TUKSI: värske tätoveeringu hooldamise 5 sammu 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. oktoober 2018 21:31
Foto: Pixabay
Mustade sõrmeküüntega „nokkimine“ on üks hullemaid asju, mida värskele eluks ajaks nahale torgitud tätoveeringule teha. Aga ka parfümeeritud kreemid või kanged seebid ei tee head. GQ pani kirja viis Londoni tattoo-salongi Diamond Jacks tätoveerija Darryl Gates’i nõuannet äsjatehtud nahapildi õigeks hooldamiseks.

Kata

1. Värske tätoveering tuleb kohe kinni katta: toidukile, spetsiaalse vedelkatte või kangaga. Vaid nii on võimalik tätokat puhtana hoida.

Pese

2. Järgmisel päeval eemalda kaitsev kate ja pese pilt puhtaks lõhnatu seebi (nt beebide pesemiseks mõeldud seep) ja sooja veega. Seejärel patsuta tätoveering puhta käterätikuga kuivaks.

Ravi

3. Kanna pildile õhuke kiht ravivat kreemi või losjooni, soovitavalt spetsiaalselt tätoveeringutele mõeldud vahendit nagu näiteks Tattoo Goo Quick Penetrating lotion. Seda peaks tegema kaks-kolm korda päevas ühe nädala jooksul.

Niisuta

4. Kata tätoveering lõhnaaineteta nahaniisutajaga (nt Lubriderm tundlikule nahale). Seda tuleks teha seitsme kuni kümne päeva jooksul. Nahapilt armistub tasapisi, väldi iga hinna eest selle kratsimist ja nokkimist. Ühtlasi tasuks pidada paar nädalat pausi ujumise ja päevitamisega.

Jälgi

5. Kui pilt kõige kiuste siiski paraneda ei taha, vaid põletikuliseks kisub, siis küsi kindlasti tätoveerimissalongist nõu. Väga sageli on nahaärrituse põhjuseks liiga kitsad riided, pildi näppimine räpaste sõrmedega parima sõbra poolt, mustus või kanged puhastuskemikaalid – nagu iga teisegi haava puhul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee